در مصاحبه اختصاصی با تئاتر فستیوال :

نوید جهانزاده : حضور آثار مرور در جشنواره اتفاق مثبتی است


نمایش “طناب” به کارگردانی نصیر ملکی جو در سومین روز از سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفت . نوید جهانزاده در اجرای جشنواره ای این نمایش به عنوان بازیگر جایگزین رامین ناصرنصیر شد . به این بهانه خبرنگارتئاتر فستیوال گفت و گویی با بازیگر این اثر نمایشی انجام داده است که می توانید در ادامه بخوانید :

نازنین محب اهری – تئاتر فستیوال : نوید جهانزاده در رابطه با حضور در نمایش “طناب” و نقشی که آن را بر عهده دارد ، توضیح داد : آقای  ناصرنصیر در اجرای عموم این نمایش در این نقش بازی می کردند و من تا روز دوشنبه مشغول اجرای نمایش “تبرئه” به کارگردانی خانم محامدی بودم . روز دوشنبه نیز اجرای جشنواره ای این نمایش بود . بعد از آن حدود سه روز با گروه تمرین کردم و نتیجه آن را اکنون بر روی صحنه دیدید . من در این فرصت کوتاه تنها توانستم متن را حفظ کنم تا موقعیت ها از دست نرود .

بازیگر نمایش “طناب” در مورد تاخیر بیست دقیقه ای این نمایش در جشنواره گفت : دلیل این تاخیر هماهنگی هایی است که در زمان جشنواره باید اتفاق بیافتد و مقصر دبیرخانه یا ستاد جشنواره نیست . یکی از این عوامل ، تعدد اجراهایی است که بازیگران در زمان جشنواره مشغول آن هستند ، یعنی برخی بازیگران به دلیل اینکه در دو نمایش از جشنواره حضور داشتند ، مجبور بودند که خود را به نمایش دیگر برسانند . به همین خاطر ما مجبور شدیم اجرای اول را زودتر شروع کنیم .

جهانزاده در پاسخ به این سوال که روند برگزاری جشنواره را نسبت به سال های گذشته چطور ارزیابی می کنید ، گفت : من روز اول جشنواره مشغول اجرا بودم و تا امروز به دلیل وقت کمی که برای تمرین این نمایش داشتم ،  تمام وقتم را در این دو روزصرف تمرین کردم تا بتوانم خود را به گروه برسانم به همین دلیل فرصت نکردم کار دیگری را در جشنواره ببینم .

این بازیگر در خصوص اینکه اکثر کارهای جشنواره در بخش مرور قرار دارند توضیح داد : من اجرای عموم بعضی از نمایش های جشنواره را دیده ام و به نظرم این اتفاق خوبی است که نمایش های حاضر در جشنواره از آثاری هستند که پیش از جشنواره به روی صحنه رفته اند . این تغییر ، روندی است که در این دوره از جشنواره شاهد هستیم . پیش از این دوره ، همه سعی می کردند برای اینکه اجرای عموم بگیرند ، در جشنواره حضور داشته باشند و این موضوع ، جشنواره را از اهداف اصلی خود دور کرده بود . اکنون جشنواره به ویترینی تبدیل شده است که تمامی کارهایی که در طول سال اجرا می شوند در آن قرار دارد . همچنین گروه های شهرستانی می توانند در جشنواره اجراهای تهران را ببینند . ما نیز می توانیم نمایش های شهرستان و آثار خارجی را در جشنواره ببینیم و فکر می کنم این اتفاق خیلی مثبتی است .

نوید جهانزاده در پایان اضافه کرد : سطح کیفی کارها سال به سال در حال بهتر شدن است زیرا جوان های با استعداد در کنار پیشکسوتانی قرار گرفته اند که به کمک آن ها توانسته اند رشد کنند و ترکیب آن ها باعث شده که سطح تئاتر سال به سال بالاتر رود و وقتی سطح تئاتر بالا رود ، به همان میزان سطح جشنواره نیز بالا خواهد رفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *