هما جدیکار با “حامیان کجایند” به جشنواره تئاتر شهر می آید


هما جدیکار با نمایش ˝حامیان کجایند˝ در جشنواره تئاتر شهر حضور می یابد .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش “حامیان کجایند” به کارگردانی و نویسندگی هما جدیکار با سه اجرا در بخش باران سومین جشنواره تئاترشهر حضور دارد.

بر اساس این گزارش، هما جدیکار کارگردان و مدرس تئاتر عروسکی که کارگردانی نمایش “حامیان کجایند” را برعهده دارد، درباره این نمایش توضیح داد: نمایش قصه بچه‌هایی است که تحت ستم قرار گرفته و می‌گیرند و به دلیل بی‌پولی مورد ظلم واقع می‌شوند. این نمایش درد مشترک ۴ کودک و نوجوان است که با تعزیه طفلان مسلم آغاز می‌شود و به کودکان کار در دوران معاصر ختم می شود. همچنین همسویی بین مشکلات گذشته و امروز بچه ها به نمایش درمی‌آید.

به گفته وی، نمایش “حامیان کجایند” با تکنیک تن پوش، سایه و تعزیه اجرا می‌شود. از عروسک‌های دو و نیم متری نیز استفاده می‌شود که در اصطلاح به عروسک‌های غول پیکر معروف هستند.

این هنرمند شناخته شده تئاتر و تئاتر عروسکی درباره برگزاری جشنواره تئاتر شهر نیز گفت: امیدوارم اجرای نمایش ها فقط در روزهای جشنواره نباشد و در فرهنگسراهای سطح شهر به اجرای عمومی برسد. همچنین امکان اجرای آثار در استان ها فراهم شود تا مراوده فرهنگی اتفاق بیافتد.

نمایش “حامیان کجایند” نوشته و کار هما جدیکار در روزهای ۱۴ تا ۱۶ مهرماه در سالن استاد سمندریان دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران و در بخش باران سومین جشنواره تئاتر شهر اجرا می‌شود.

در این نمایش لی لی قربانعلی، سپیده دادش‌پور، محمدرضا طاهرنژاد، مصطفی امیری، علیرضا عاشوری، نیلوفر خالدآبادی، ساناز عبدالرزاقی و جواد کاوندی بازی و عروسک‌گردانی می‌کنند.

طراحی و ساخت عروسک به عهده طلیعه طریقی است و طراحی نور را حامی علیزاده انجام داده است. آذین محمدعلی دستیار کارگردان و آوازخوانان بهمن و هنگامه فریورهستند. موسیقی نمایش نیز به صورت زنده اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *