همسر مصطفی عبداللهی در نمایش ” متاستاز ” از تجربه ۱۴ سال همپا بودن گفت


پنجشنبه ۲۹ بهمن ماه ، نمایش “متاستاز” میزبان ناهید روزبهانی ، همسر زنده یاد مصطفی عبداللهی به عنوان یکی از همپایان بیماران مبتلا به سرطان بود  .

نمایش متاستاز - روزبهانی - دشتی

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش “متاستاز” به کارگردانی علی اصغر دشتی که ۲۹ بهمن ماه یکی از آخرین اجراهای خود را در تالار مولوی پشت سر می گذارد میزبان ناهید روزبهانی ، همسر زنده یاد مصطفی عبداللهی بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون بود . او که اردیبهشت ماه امسال بعد از ۱۴ سال همپا بودن با بیمار مبتلا به سرطان ، همسرش را از دست داده است ، از تجربیات همپایی و روزهای سخت بیماری مصطفی عبداللهی گفت  .

بعد از پایان اجرا ، علی‌اصغر دشتی کارگردان این نمایش درباره ی این میزبانی اذعان داشت : امشب برای ما شب عجیبی است ، به این دلیل که با تجربه ترین همپایی که کنارمان می شناسیم ، این افتخار را داد و به روی صحنه آمد . کسی که ۱۴ سال همپایی هنرمند بزرگ کشورمان ، مصطفی عبداللهی را برعهده داشت .

سپس ناهید روزبهانی درباره ی علت حضور خود در این نمایش گفت : دوست داشتم امشب این را بگویم که برای بیماران سرطانی باید برخورد های قطعی صورت گیرد . دولت و وزارت بهداشت و درمان باید برای آنکه داروهای این بیماران به درب منزلشان برسد ، کاری کنند .

وی همچنین در ادامه افزود : برای پرستاری از این بیماران باید کارگاه هایی ساخته شود تا بیماران کارهایی که دلشان می خواهد و مناسب حالشان است را در آنجا انجام دهند . همچنین هر خانواده ی بیمار یک مددکار داشته باشد تا نحوه برخورد با آن بیمار را بداند . باید برای این کارها فرهنگ سازی شود تا روز به روز حال بیمار بهتر شود و در آن عمر کوتاهی که دارد بتواند به نحو احسن زندگی کند .

نمایش متاستاز - روزبهانی

گفتنی است نمایش “متاستاز” امشب – شنبه اول اسفند ماه – آخرین اجرای خود را در تالار مولوی اجرا خواهد کرد . شیما مهدوی ، ایلناز شعبانی ، یاسمن ادیبی ، مهتاب پرنیان ، فاطمه صادقی و ملیکا روح‌انگیزی اجراگران نمایش «متاستاز» هستند و فرشاد فزونی نیز ساخت و اجرای موسیقی آن را برعهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *