بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ؛

معرفی هیات بازخوانی و انتخاب طرح ها و متون بخش خردسال


آناهیتا غنی زاده ، منصور خلج و افسانه زمانی بازخوانی و انتخاب طرح ها و متون بخش خردسال را بر عهده گرفتند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ، هیات سه نفره متشکل از آناهیتا غنی زاده ، منصور خلج و افسانه زمانی خوانش و انتخاب نمایشنامه ها و طرح های رسیده به بخش خردسال جشنواره امسال را بر عهده گرفتند.

آناهیتا غنی زاده ، مدرس و کارگردان و پژوهشگر تئاتر که آثاری همچون لاکی عجق وجق ، اسب و سیب و بهار ، سه تابلو مریم ، زیبای بی اعتنا و .. را کارگردانی کرده در حال حاضر نمایش شازده کوچولو را در تالار هنر تهران روی صحنه دارد. وی مدیر مسئول آکادمی هنری راما است و پژوهش های متعددی در زمینه تئاتر خلاق برای کودکان و نوجوانان دارد.

منصور خلج مدرس و پژوهشگر و کارگردان تئاتر در رزومه فعالیت هنری خود  کارگردانی نمایش های متعددی همچون ماهی سیاه کوچولو، گفت‌وگوی فراریان ، سه ماهی ، جاری مثل جویبار ، هد هد ، خشایار ، حقیقت مرد دانا ، چه کسی به چشم پسرک ، توکا در قفس و… را دارد . این پژوهشگر تئاتر بیش از ۲۰ اثر مکتوب پژوهشی در زمینه درام نویسی ، تاریخ هنر ، صحنه پردازی و سینما را به چاپ رسانده است.

افسانه زمانی طراح ،  نمایشگر و کارگردان شناخته شده نمایش عروسکی که نمایش های حسن کچل ، وقتی نخودی غول می شود ، چاله ، مضرات دخانیات ، تنهایی ، دختران باغ های قالی ، ملی ، سه بچه خوک را در سابقه کارگردانی خود دارد ، این روز ها نیز نمایش ترنج را در مرکز تولید تئاتر کانون به اجرا گذاشته است. او سال ها مربی تئاتر بوده و داوری جشنواره های متعدد سراسری و بین المللی را در زمینه تئاتر دانش آموزی و تئاتر حرفه ای آیینی سنتی و عروسکی بر عهده داشته است.

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی با میزبانی استان همدان در پاییز سال ۹۷ برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *