واکنش احسان کرمی به بازداشت دو هنرمند تئاتری


روز گذشته – یک‌شنبه ۱۸ شهریور ماه  ، اجرای نمایش «رویای شب تابستان» که در سالن اصلی تئاتر شهر درحال اجرا بود ، با دستور مقام قضایی توقیف شد و مریم کاظمی – کارگردان این نمایش و سعید اسدی – رئیس مجموعه تئاتر شهر ، به طور موقت بازداشت شدند . هنرمندان بسیاری از جمله احسان کرمی به این رخداد واکنش نشان داده اند که در ادامه می توانید آن را بخوانید :

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، احسان کرمی در واکنش به این اتفاق در صفحه اینستاگرام خود نوشت :

« پست موقت.آنها که وقتى ما را میبینند میگویند شما درد و غمتان کجا بود بخوانند! ببینید که به خاطر انتشار یک تیزر در اینستاگرام یک مدیر فرهنگى محترم و یک بانوى کارگردان تئاتر را بازداشت میکنند و چون وقت ادارى تمام شده نمیتوانند آزادشان کنند و دست آخر هم جناب رییس مرکز هنرهاى نمایشى با یک موضع گیرى مردانه و دلیرانه اعلام میکنند که دستگاه قضایى وظایفى دارد و ما هم تمکین میکنیم!!! و از این به بعد توجه ویژه به فضاى مجازى خواهیم کرد!!! از فردا هم لابد یک عده بازبین فضاى مجازى خدماتشان را در عرصه فضاى مجازى آغاز خواهند کرد که مبادا دامن کسى از راه تئاتر به گناه آلوده شود. آقاى شهرام کرمى ! به عنوان عضوى از جامعه تئاتر از شما تشکر میکنم که اینچنین از خانواده ما حمایت میکنید. خسته نباشید.
در مورد دستگاه قضایى هم که باید بگویم سالهاست دعاگو و متشکرشان هستیم که با این برخوردها فضاى جامعه را آرام میکنند و جوانان این سرزمین را از شر هنر و به خصوص تئاتر محافظت میکنند. به حمدلله و المنه با بازداشت این دو عنصر فرهنگى ریشه فساد، تحجر، بى فرهنگى و دزدى و………………در ایران کنده شد.
دیگر نمیدانم ما صبرمان زیاد شده یا ظلم پذیر شده ایم که اگر دومى باشد واى بر دنیا و آخرت ما.
#ظلم#تئاتر#نمایش#سعید_اسدى#مریم_کاظمى#شرم#وطن#صبر#تحمل »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *