واکنش هنگامه مفید در پی استعفای مرضیه برومند


رئیس هیات مدیره انجمن نمایشگران تئاتر عروسکی در حمایت از مرضیه برومند در پی استعفایش از دبیری جشنواره عروسکی متنی را منتشر کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال، هنگامه مفید در این متن که در اختیار ایسنا قرار داده آورده است:

«به نام خداوند زیبایی‌ها

جای بسی تأسف است در سالی که مهم‌ترین رویداد تئاتر عروسکی ایران، پس از پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌های بسیار و بی‌مهری‌های فراوانِ مدیرانِ تئاتر در ایران، رنگ دبیر و فراخوان به خود دید، این چنین دچار بحران و تشویش شده است. جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک هر دو سال یکبار آوردگاهی برای کشف استعداد و زمینه‌ساز اجراهای نمایش عروسکی در کشور است و ایستادن مقابل این رویداد و کند کردن بالندگی این نهال که البته امروز تبدیل به درختی بیست و اندی ساله شده است، گناهی نابخشودنی‌ست که جامعه‌ی تئاترعروسکی ایران آن را برنمی‌تابد.

استعفای خانم برومند، دبیر پانزدهمین دوره‌ی این جشنواره، ناقوسی‌ست هولناک در سوگ پیکر نیمه جان تئاتر عروسکی ایران، که قلب‌های نمایشگران عروسکی ایران را فشرده کرده است. پس از آن همه شوق و شور، چه بر سر این نازنین آمده که اینچنین فریاد «جانم به لب رسیده است» سر داده است. به هر ترتیب، مدیران محترم و متولیان تئاتر در ایران! این نکته را بدانید که تئاتر عروسکی در ایران تا به امروز از پس مشکلات فراوان از قبیل کمبود بودجه، نبود سالن مناسب برای اجرا، ندیده شدن‌های بسیار و نبود تولیدات مستمر سربلند بیرون آمده و هیچگاه در برابر مشکلات سرخم نکرده و هیچگاه دلسوزان خود در این عرصه را تنها نگذاشته است.

در انتها، انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر، حمایت خود را از تئاتر عروسکی، جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک و خواسته‌های به حق دبیر محترم این جشنواره، سرکار خانم مرضیه برومند ، را ابراز می‌نماید و از مدیران محترم عرصه‌ی تئاتر خواستار حل سریع این مشکل است.»

مرضیه برومند استعفایش را از دبیری جشنواره تئاتر عروسکی روز چهارشنبه مطرح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *