در گفت و گو با تئاتر فستیوال :

وحید نفر : تجربه ی کار در کنار نسل جوان ، بسیار خوب و شیرین بود .


وحید نفر یکی از بازیگرانی است که در نمایش ” کابوس شب نیمه تابستان ” به نویسندگی مهدی اسدزاده و کارگردانی شکوفه طاهری که در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر به روی صحنه رفت و پیش از آن اجرای عموم خود را پشت سر گذاشت ، به ایفای نقش پرداخته است . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با وحید نفر ، کارگردان و بازیگر تئاتر داشته است که می توانید آن را در ادامه بخوانید .

وحید نفر - تئاتر فستیوال

وحید نفر در مورد حضور در نمایش ” کابوس شب نیمه تابستان ” گفت : تجربه بسیار خوب ، شیرین و درجه یکی در کنار بچه هایی که شاید یک نسل جوان تر از من هستند ، بود ، البته میسا مولوی هم سن خودم است . از همکاری با این تیم بسیار لذت بردم . متن خوبی در اختیار داشتیم و تنها تلاشی که ما کردیم این بود که بتوانیم این متن خوب را به بهترین نحو روی صحنه اجرا کنیم و فکر می‌کنم موفق بودیم .

وی با بیان اینکه از ابتدای شکلگیری نمایش با گروه اجرایی همراه بوده است ، گفت : دوستانی مثل آقای عطایی ، آقای شفیعی ، آقای امیدی و … با ما همراه بودند که در زمان اجرای عموم نشد در خدمتشان باشیم و دوستان دیگری به جای آن ها آمدند و الحق والانصاف توانستند ادای دینی به آن دوستان بکنند و خوش درخشیدند .

این بازیگر تئاتر در مورد پرسوناژ خود در نمایش ” کابوس شب نیمه تابستان ” توضیح داد : فکر می کنم که نقش آندره یکی از نقش‌های خاص است که در طول عمر هر بازیگری شاید یک بار شانس آن را داشته باشد که بتواند آن را بازی کند . در واقع آندره کم گوی و گزیده گوی است و با تکیه کلام هایی که دارد ، روند فانتزی و کمدی نمایش را به دوش می کشد . در عین اینکه دیگر بازیگران به صورت فیزیکال و پر جنب جوش تر نقش هایشان را ایفا می کنند ، آندره نقش ساکن ولی پر تمپویی دارد .

وحید نفر در پایان در مورد تفاوت حال و هوای جشنواره با اجرای عموم به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : با فاصله سه ماهه ای که میان اجرای عموم ما و جشنواره فجر افتاد و با تمریناتی که داشتیم ، انگار اجرای فجر ادامه همان اجراهای عمومی بود که داشتیم . به خاطر حس خوب و مشترکی که بین همه بچه ها بود ، دوری از اجرا را حس نکردیم و فکر می‌کنم همین حس خوب باعث شد که هم ما و هم تماشاگران لذت ببریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *