وزیر ارشاد :”دستور داده ام حداکثر اعتبار بخش هنر را به تئاتر اختصاص بدهند”


علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از اجرای نمایش بازار عاشقان، کمک به تئاتر را وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری معرفی کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته و در پایان اجرای نمایش بازار عاشقان گفت: توقع ما از جامعه تئاتر این است که هر چه بیشتر هنرشان را عرضه کنند. این هنر نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور عرضه شود.

علی جنتی در خصوص برنامه های این وزارت خانه برای تئاتر نیز گفت: وظیفه ماست که به هنر نمایش کمک کنیم. سال گذشته را سال تئاتر اعلام کردم . با توجه به تنگناهای مالی که وجود داشت اقداماتی هم انجام شد. قدری از این اقدامات در بازسازی تئاتر شهر و توجه ویژه به احداث سالن تئاتر در برخی استان های مختلف کشور دیده شد که احساس کردم  شور و نشاط ایجاد شده است.

وی ادامه داد:  امسال نیز به معاونت هنری دستور داده ام که حداکثر اعتبار هنر را به تئاتر اختصاص بدهند.

جنتی درباره نمایش بازار عاشقان نیز گفت: این تئاتر برای من خیلی زیبا بود در طول دو سال و نیم که در این مسئولیت هستم و تئاتر های مختلف دیده ام یکی از بهترین تئاترها بود. به خصوص از نظر محتوا و شکل کار موزیکالی که داشت تئاتر جذاب و ارزنده ای بود. پرداختن به شخصیت های ادبی تاریخی کشور همچون مولانا ارزش بسیاری دارد.

شب گذشته علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی ، دکتر اردشیر صالحپور ، دکتر فرهاد ناظرزاده ، پیمان شریعتی ، منیژه محامدی ، محمد اسکندری ، جهانگیر کوثری و جمعی از هنرمندان تئاتر به تماشای نمایش بازار عاشقان به کارگردانی هادی مرزبان نشستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *