وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی : شهید جهان آرا متعلق به گذشته نیست .


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور در تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر به تماشای نمایش « هفت عصر هفتم پاییز» به کارگردانی ایوب آقاخانی نشست.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سه شنبه شب چهارم مهر ماه با حضور در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر از نمایش «هفت عصر هفتم پاییز» به نویسندگی و کارگردانی ایوب آقاخانی دیدن کرد.

صالحی بعد از پایان اجرای این اثر نمایشی ضمن تقدیر از عوامل اجرایی بیان کرد: کاری که امشب روی صحنه رفت یکی از آثار خوبی است که این روزها در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفته و به نظر من نشانگر دو مسیری بود که مخاطب را از حال به گذشته و از گذشته به حال می رساند، موضوعی که می تواند برای همه ما دارای نکات ارزشمندی باشد که می توانیم به آن توجه کنیم.

وی ادامه داد: دوران هشت سال دفاع مقدس آنچنان برای ما ارزشمند و پویاست که اصلا متعلق به زمان گذشته نیست و هیچ گاه آن را نمی توان فراموش کرد، این روایت نمایشی که امشب با هنرنمایی دوستان شاهد اجرای آن بودیم، روایت خاص از دورانی بود که همه به آن احترام می گذاریم. به هر حال در این نمایش روایتی از زندگی شهید محمد جهان آرا با نگاه به گذشته و حال روایت می شود که در نوع خود روایت بسیار جذابی است. به اعتقاد من افرادی چون شهید جهان آرا به هیچ عنوان متعلق به گذشته نیستند چرا که گذشته این عزیزان، حال ماست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  تصریح کرد: کاری که طبعا ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانیم روی  آن تمرکز بیشتری داشته باشیم، توجه به نیروهای پرنشاط این حوزه است که بسیار فعال و پرتکاپو در تئاتر کشور ما حضور دارند. اتفاقا حضور من در اجرای نمایش «هفت عصر هفتم پاییز» هم به همین جهت بود که این روایت پرتکاپو را ارج بگذاریم و به طور حتم این آخرین  حضور من در چنین آثاری نخواهد بود و قطعا در روزهای آینده حضور مستمری در تالارهای نمایشی خواهم داشت.

نمایش «هفت عصر هفتم پاییز» به نویسندگی و کارگردانی ایوب آقاخانی و بازی رحیم نوروزی هر روز ساعت ۱۹ در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *