شانزدهمین جشنواره تئاتر تجربه به کار خود پایان داد


شانزدهمین دوه از جشنواره تئاتر تجربه که در بیست و هشتم فروردین ماه آغاز گردیده بود پس از اجرای آثاری دانشجویی از دانشگاه های تهران، هنر و معماری، سوره، آزاد و هنر اصفهان و همچنین برگزاری کارگاه‌ ها و درس گفتارهایی با حضوری اساتید دانشگاه آقایان حمید پورآذری، علی اکبر علیزاد، رامتین شهبازی و سرکارخانم دکتر نغمه ثمینی در تاریخ اول اردیبهشت ماه به کار خود پایان داد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از دبیرخانه مرکز تئاتر تجربی دانشگاه تهران، مراسم اختتامیه در ساعت ۱۷ عصر چهارشنبه آغاز شد و طی آن از دو استاد مدعو دانشگاه به پاس حمایت هایشان از تئاتر دانشگاهی تقدیر به عمل آمد . در متن بزرگداشت آمده است که سرکار خانم ادنا زینلیان استاد پیشکسوت طراحی صحنه و لباس سال هاست که چون مادری مهربان حامی دانشجویان طراحی صحنه هستند و ذره ای از انتقال دانش و هنر خود به شاگردانشان دریغ ننموده اند. در ادامه  از استاد حمید پورآذری که از آغاز تدریس و همکاری ایشان با دانشکده هنرهای نمایشی دو سال میگذرد و از سال های گذشته تا به امروز همواره پشتیبان تئاتر دانشگاهی و دانشجویان بوده اند نیز تقدیر شد.

در بخش برگزیدگان و اهدای جوایز هیات داوران متشکل از آقایان: حسین پاکدل، مهرداد کوروش نیا، محمد مساوات و اشکان خیل نژاد برگزیدگان را به شرح ذیل اعلام نمودند.

–         تندیس و تقدیر جشنواره به همراه ده میلیون ریال جایزه نقدی به گروه برگزیده اول نمایش “شام آخر” به کارگردانی یاور دره زمی از دانشگاه آزاد اهدا شد.

–         تندیس و تقدیر جشنواره به همراه هشت میلیون ریال جایزه نقدی به گروه برگزیده دوم  نمایش” ماجرای عجیب سگی در شب” به کارگردانی حمیدرضا خسروی از دانشگاه آزاد اهدا شد.

–         جایزه ویژه بخش بازیگری: تقدیر بازیگری مرد به همراه سه میلیون ریال جایزه نقدی به آقای امیر شمس برای بازی در نمایش “سویسایدنت” از دانگشاه تهران اهدا شد.

–         جایزه ویژه هیات داوران، تندیس و دیپلم افتخار و مبلغ دوازده میلیون ریال به سپیده نظرعلیزاده برای خلق یک اثر کامل ، نمایش “بداهه” ، از دانشگاه سوره تعلق گرفت. همچنین این نمایش تندیس دیپلم افتخار و مبلغ ده میلیون ریال جایزه نقدی برترین اثر کارگردانان حاضر در جشنواره را از آن خود کرد.

هیات داوران نمایش “بداهه” را به عنوان نمایش برگزیده داوران به سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر پیشنهاد کرده و یادآور شدند که این اثر را به همراه نمایش شام آخر برای اجرا در تالار مولوی معرفی خواهند کرد.

 همچنین نمایش “سوساید نت” و “ماجرای عجیب سگی در شب” از طرف هیات محترم داوران شایسته حمایت و اجرای عمومی در تالار محراب شناخته شدند.

در انتها نیز دبیرخانه شانزدهمین جشنواره تاتر تجربه  متذکر شد به دیگر گروه های راه یافته به جشنواره اعم از بخش مسابقه و مهمان با توجه به نظر کارشناسان کمک هزینه نقدی پرداخت خواهد کرد.

جشنواره شانزدهم که پس از سالها با همت و حمایت دانشجویان برپا گردید به کار خود پایان داد تا گروهی دیگر از دانشجویان از همین انتها تلاش خود را برای شروع جشنواره هفدهم آغاز نمایند.

۴ نظر ثبت شده است .

 1. شیرین شاهی گفت:

  سلام
  به نظر من اگر اسم این جشنواره تئاتر تجربه است پس نباید جایزه ای هم در کار باشه

 2. Afshin گفت:

  بچه ها همگی خسته نباشید جشنواره خوبی بود

 3. شبنم حقیقی گفت:

  افرین به سپیده نظرعلیزاده برای نمایش “بداهه”

 4. Lale گفت:

  جشنواره خوبی بود ولی کوتاه بود زودی تموم شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *