پریسا مقتدی از تغییرات سالن های تئاتر شهر می گوید


رئیس مجموعه تئاتر شهر اعلام کرد ۴ آبان ماه جلسه دیگری درباره بازسازی ساختمان تئاتر شهر برگزار می‌شود که در آن پیشنهادی مبنی بر اینکه از لحاظ فیزیکی مکان سالن‌ها تغییر و جابجا شود ولی بتوان تعداد سالن‌ها را حفظ کرد، مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، پریسا مقتدی درباره وضعیت بازسازی مجموعه تئاترشهر که این روزها دغدغه زیادی را برای خانواده تئاتر ایجاد کرده و مساله کم شدن یا نشدن تعداد سالن‌های مجموعه در روند بازسازی به مهر گفت: در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل خانه تئاتر و نماینده ایشان و همچنین اعضای شورای هنری مجموعه و متخصصان امر پیش از برگزاری نشست رسانه‌ای بازسازی تئاتر شهر برگزار شد، دوستان حاضر در جلسه متفق‌القول بودند که همه سالن‌های تئاتر شهر را حفظ کنیم.

وی متذکر شد: اما ضریب ایمنی و امنیت جانی بحثی جدی است و وقتی افراد به شکل جدی درگیر کار فنی نباشند، نظر دادن درباره رعایت ایمنی و امنیت مخاطبان کار راحتی نیست.
رئیس مجموعه تئاتر شهر در ادامه سخنان خود تأکید کرد: ایده‌آل و اشتیاق من و هنرمندان تئاتر به عنوان اعضای خانواده تئاتر این است که ظرفیت‌های مجموعه به لحاظ تعداد سالن در این بازسازی کم نشود اما متخصصان امر از جمله دفتر طرح‌های عمرانی، سازمان آتش‌نشانی، نظام مهندسی، سازمان میراث فرهنگی و مراجع ذی‌صلاح دیگر نیز باید نظرات کارشناسانه خود را ارائه دهند.
مقتدی افزود: اینکه ما دل‌مان نمی‌خواهد از تعداد سالن‌های مجموعه تئاتر شهر کم شود، امری درست و به جا است اما نمی‌تواند به عنوان نظری تخصصی باشد. شرط اجرای هر طرحی برای بازسازی، ارائه نظرات تخصصی و کارشناسانه است.
این مدیر تئاتری با بیان اینکه تلاش بر این است که از تعداد سالن‌های تئاتر شهر با ارائه نظرات کارشناسان متخصص کم نشود، یادآور شد: اعضای خانه تئاتر و هنرمندان صاحب‌نظر در جلسات کارشناسانه بازسازی حضور پیدا کنند و نظرات کارشناسان امر را بشنوند تا بتوانیم در یک جمع‌بندی درست و مناسب، تصمیم لازم را بگیریم.
رئیس مجموعه تئاتر شهر با اشاره به برگزاری دومین جلسه طرح بازسازی تئاتر شهر با حضور شورای هنری مجموعه، اعضای خانه تئاتر و مدیران و متخصصان امر در بازسای در روز یکشنبه ۴ آبان‌ماه، گفت: در این جلسه آقای عبدالخالق مصدق نماینده تام‌الاختیار خانواده تئاتر در بازسازی تئاتر شهر و همچنین مهندس مسعود معمار سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی با پیشنهاد جدیدی که برای حفظ تعداد سالن‌ها است، حضور پیدا می‌کنند که شاید در این پیشنهاد به لحاظ فیزیکی مکان سالن‌ها تغییر و جابجا شود ولی بتوان تعداد سالن‌ها را حفظ کرد.
وی درباره زمان مشخص شدن طرح نهایی بازسازی مجموعه تئاتر شهر توضیح داد: سازمان آتش‌نشانی زمانی ۲ هفته‌ای برای ارائه نظرات کارشناسانه خود در نظر گرفته که ما در تلاش هستیم این مدت زمان را کاهش دهیم. امیدواریم با ارائه نظرات کارشناسانه روز یکشنبه ۴ آبان‌ماه و همچنین دریافت نظر کارشناسانه سازمان آتش‌نشانی، هفته جاری نتیجه قطعی درباره طرح بازسازی تئاتر را داشته باشیم.
رئیس یکی از مهمترین مجموعه‌های تئاتری ایران در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: امیدوارم علیرغم تلاشی که می‌کنیم، مجبور نشویم که به نفع زمان از کیفیت بازسازی بگذریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *