پیام حجت الاسلام خاموشی به نخستین جشنواره نقالی “غدیر”


حجت الاسلام والمسلمین خاموشی به جشنواره پرده خوانی و نقالی غدیر پیام داد .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره پرده خوانی و نقالی غدیر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، ریاست سازمان تبلیغات اسلامی به جشنواره پرده خوانی و نقالی غدیر پیام داد.

در متن پیام وی آمده است:

“عن النبی (صلی الله علیه و آله وسلم) من کنت مولاه فهذا علی مولاه

غدیر نه فقط یک حادثۀ تاریخی که از درون آن فعل و انفعالی سیاسی متولد گردد، بلکه نقطۀ انتخاب تاریخی انسان برای انقیاد از حق و تسلیم در برابر اوست.

غدیر که به واقع یک جریان همیشگی است همۀ ما را در تمام زمان ها در برابر آیینۀ حق‌نمای خویش به ارزیابی فرا میخواند و این گونه است که ما با معیار غدیر سنجیده می‌شویم وبا غدیر است که پس از فهم صحیح از فلسفۀ خلقت به خودمان نمره می‌دهیم.

در ایران زمین ، نقالی و پرده خوانی در بستر زمان ظرف انتقال اندیشه هایی سترگ بوده اند ، از مبارزه با شر و سیاهی و پلیدی در شاهنامه خوانی ها تا نقل واقعۀ جانسوز کربلا و پیروزی خون بر شمشیر . اینک به همت دو موسسۀ تابعه سازمان تبلیغات اسلامی و همکاری نیروی مقاومت بسیج ،این ظرفیت ارزشمند و تاریخی در خدمت انتقال حقیقت تاریخی و ماندگار غدیر قرار گرفته است.

رخداد زیبای اولین جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر (نقالان علوی) را تبریک گفته و امیدوارم این حرکت معنوی در گذر زمان روز به روز گسترده تر و متعالی تر گردد. “

نخستین جشنواره پرده خوانی و نقالی غدیر(نقالان علوی) ۲۲ تا ۲۹ شهریور ماه به دبیری کوروش زارعی در تهران برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *