پیام رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری به جشنواره تئاترشهر


رییس هیأت مدیره و رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به چهارمین جشنواره تئاتر شهر پیام داد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، محمود صلاحی رییس هیأت مدیره و رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به چهارمین جشنواره تئاتر شهر پیامی صادر کرد.

در پیام صلاحی آمده است:

«هنر تجلی روح بشر و اسباب تعالی انسان به عنوان اشرف مخلوقات است. جوامع انسانی برای پایندگی و حفظ ارزش ­های اصیل خود به هنر نیازمند و برای اعتلای فرهنگ و توسعه اجتماعی به آن وابسته خواهند بود. تئاتر به عنوان یک هنر با اصالت، رابطه ژرفی با جامعه دارد. به عبارتی تئاتر در جامعه زندگی می‌کند به پویایی می‌رسد و به شاخص کنش­ های رفتاری و فلسف زندگی آدم هایش تبدیل می‌شود. هنر نمایش وسیله­ ای مطمئن برای آموزش، تحکیم، تثبیت و رشد مبانی اخلاقی، اجتماعی و شهروندی­ است که در تعامل با هنجارها و ساختارهای جمعی و با کارکردی عمیق بر مناسبات زندگی بشری سایه می‌اندازد.

چهارمین جشنواره تئاتر شهر فرصتی است که جوانان هنرمند به عنوان آینده‌سازان­ میهن اسلامی هنر تئاتر را با خلاقیت همراه ساخته و با توجه به مضامین والا آن را به تجلی مفاهیم جهان­‌شمول و هستی‌بخش تبدیل کنند. در شرایط هجمه فرهنگی به نظام جمهوری اسلامی ایران، هنر تئاتر می‌تواند همچون چراغی روشن بیانگر حقیقتی باشد که در جهت تعالی ارزش ها و توانمندی­ مردمان این سرزمین حرکت کند.

اینجانب برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر شهر که به همت معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود را ارج نهاده و امیدوارم که این تلاش‌ها با استعانت از پروردگار متعال و با اتکا بر سرمایه نظام پربرکت و انقلابی به فردایی بهتر و شایسته ­تر برای هنر میهن اسلامی عزیزمان بدل شود.

برای همه هنرمندان عزیز کشورمان آرزوی سلامتی و سعادت و توفیق روز افزون دارم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *