پیام رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به جشنواره «تئاتر شهر»


محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به جشنواره «تئاتر شهر» پیام داد .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در پیامی از پنجمین جشنواره «تئاتر شهر» سخن گفته است.

متن این پیام را در زیر می خوانید:

«تئاتر به عنوان یکی از هنرهای هفت‌گانه که سرچشمه آن به آیین‏ ها و مراسم مذهبی و اجتماعی بازمی‌گردد برای رسیدن به رویا و آمال بشری شکل گرفته است. این هنر شریف و جامع رسالت خود را در ترکیب احساس و ادراک ممکن ساخته است و بر ماست که این حقیقت فاخر را به عنوان هدیه خداوند، با احساس تعهد و هنر دینی در راه اعتلای افکار بشر ترویج دهیم.

از پایدارترین فرایندهای جوامع انسانی و زندگی شهروندی توجه به جنبه‌های مختلف جسم و روح بشر است که زندگی شهری را با وجود ازدحام جمعیت و مشکلات خاص آن در شرایط زیست‏ محیطی، بهداشتی، اقتصادی، اجتماعی و روان‌شناختی معنا می‏ بخشد. در زندگی شهری ضرورت دارد تا در کنار مشکلات شهرنشینی به روح و روان شهروندان بیش از هر امری توجه شود. برای برقراری رابطه معقول بین محیط طبیعی و فیزیکی با وضعیت اجتماعی و فرهنگی، هنر به عنوان یک امر مهم و خلاقانه سهم اصلی را در  افزایش نشاط و امید و تکریم زندگی دارد.

پنجمین جشنواره «تئاتر شهر» با شعار «تهران تکریم زندگی» گام بلندی برای ساختن یک آرمانشهر اسلامی و ایرانی برداشته که با تلاش هنرمندان خلاق و جوان به بار نشسته است. به مصداق آیه شریفه «الَّذِی أَحْسَنَ کُلَّ شَیْءٍ خَلَقَهُ» که همه هستی را خداوند با جلوه زیبا خلق کرد، امید است تلاش مستمر و جدی همه شما هنرمندان برای تکریم زندگی و سربلندی شهروندان کلانشهر تهران، مایه فخر و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ ناب اسلامی و ایرانی شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *