پیام معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد به سی و هفتمین جشنواره‌ تئاتر فجر


معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر پیامی صادر کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، متن پیام سید مجتبی حسینی ، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر می باشد :

“تئاتر، کهن الگوی روزآمدی است که دقیقه‌های دغدغه‌ی انسان را زیسته است و به افسون فنون و تمایز ضمیر، شکل دیگری برای جهان آرزومند است. اندوه انسان معاصر اگر «شرنگ» «یخرجونهم من النور إلى الظلمات» باشد، تئاتر، «نوشداروی» «یخرجهم من الظلمات الی النور» است. انقلاب اسلامی ایران، مشرب هنر و مشهد هنرمندانی است که به هیئت ابراهیم، در آتش نمرود قد کشیدند و به مثابه‌ی هارون، فریادی بر فرق فرعون شدند.

جشنواره‌ی تئاتر فجر، بازخوانی باورها و بازآفرینی صحنه ای است که مردمانش متولد اندیشه و زاده‌ی اراده خویشند و نشان و نشاط اکنون تئاتر، مرهون جان‌هایی است که جهان را در آیینه‌ی نمایش زیباتر، آرزو کرده‌اند.

جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر به تبرک و تیمّن تعمیم تجربه و تکثیر تخصص سرمایه های انسانی، زمان آگاهی تولیدها و بازتولیدهای نمایشی، پذیرش نقش اجتماعی تئاتر و تکریم اهتمام و وجوب حقوق بخش غیردولتی، خوش فرجامی پیش‌بینی شده‌ای است که بر آن ناهمواری‌های بسیاری به همواری و رنج های گرانی به گنج بدل شده است.

شادمانی شریف پیش رو را بهانه می کنم و با طرح این اعتقاد که همداستانی خردمندانه‌ی اصحاب ارجمند تئاتر با سیاست‌های آفرینشی و رویکردهای صیانت از تئاتر، توسعه و تسری اجتماعی تئاتر را به دنبال خواهد داشت، چشم انتظار رویکردهای اندیشه ورز و تولیدات تعقل آفرین در این حوزه باقی خواهم ماند که قطعاً همیّت و غیرت هنرمندان، رخصت حضور به گیشه اندیشان نخواهد داد. ایمان دارم سرسپردگی متولیان تئاتر به خدمت و دل سپردگی هنرمندان تئاتر به تکالیف شهروندی این حوزه، آبادی امروز و آبادانی فردا را رقم خواهد زد. 

زنده و زایا بودن تئاتر این روزگار را آرزو می‌کنم و در اندیشه‌ام این کاروان به سلامت و صبر از صحاری پیش روی بگذرد و به مقصد بنشیند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *