پیام مدیر کل هنرهای نمایشی به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان


مهدی شفیعی ، مدیر کل هنرهای نمایشی به بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان پیام داد .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، در متن پیام مدیر کل هنرهای نمایشی به بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان آمده است :

“تئاتر می تواند ادامه ی شور کودکی و شوق نوجوانی باشد. ادامه ی آرمان ها و آرزوهایی که روزی در کنج خانه یی کوچک و در ذهنى پویا زاده مى شوند و با هرتجربه و درسى تازه از دفتر زندگى واقعى تر و روشن تر مى شوند. تئاتر، به ملایمت و مهربانی، جامعه را برای چشم ها و گوش ها و لب هایی که با اضطراب و کنجکاوی قدم از قدم بر می دارند، توصیف می کند تا معصومانه، تصویرامروز و چشم انداز فردای خود را انتخاب کنند. همین بخشش بی دریغ اعتماد است که کودک و نوجوان، به تعارف تئاتر، تماشاگر نمایش بودن و چگونه بودن خویش می شوند و دست در دست آموزگار مهربان خویش، مسافر شهر آرزوهای دور و نزدیک .

دغدغه تئاتر کودک و نوجوان، فرجام نیک و روشن فرزندانی است که با آسمانی اندک و آلوده، زمینی پر خشونت و خشم، چشم در راه قهرمانی هستند که معجزه وار به نجات جهان، بال و پر بگشاید. چه صحنه ای سزاوارتر از صحنه ی تئاتر کودک و نوجوان بیابیم که چشم در چشم مخاطبان جستجوگر خویش، بایدها و نبایدهای این روزگار را به پرسش بگیرد. دعا کنیم روزهای در راه، روزهای لبخند و شب های در راه، شب های آرامش همه ی کودکان دنیا باشد.

در بیست و سومین جشنواره بین المللى تئاتر کودک و نوجوان، فرصت برای شما بودن را شکرگزاریم و امیدواریم در آزمون با شما بودن روى سپید باشیم.

دستان پرتوان ومهرنشان تمامى هنرمندان شرکت کننده ، مردم هنردوست وهمکاران عزیز استان همدان و ستاد اجرایى جشنواره در تهران را در برگزارى جشن مهر و امید به صداقت مى فشارم و از خداوند بزرگ براى تمام فعالان این حوزه سربلندى و پیروزى آرزو مى کنم.

مهدی شفیعی

مدیر کل هنرهای نمایشی “

بیست و سومین جشنواره بین‎المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی از ۲۲ تا ٢٧ آذرماه در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *