در گفت و گو با تئاتر فستیوال:

رئیس مجموعه تئاتر شهر : در صورت بروز هر حادثه ای اقدامات لازم را پیش بینی کرده ایم .


شب چهارشنبه ، ۱۱ اسفند ماه باخبر شدیم که در مجموعه تئاتر شهر آتش سوزی مختصری رخ داده است که خوشبختابه بلافاصله مهار شده است . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال طی گفت و گویی با پیمان شریعتی جزئیات این واقعه را جویا شد .

تئاتر فستیوال

پیمان شریعتی با بیان اینکه روز چهارشنبه ، اجراهای تئاتر شهر به مناسبت شهادت حضرت فاطمه تعطیل بوده اند ، در مورد وقعه آتش سوزی در مجموعه تئاتر شهر توضیح داد : در رمپ پشت تئاتر شهر که به قسمت کارگاه ها می رسد و خارج فضای سالن ها است ، دوستان مشغول انجام یک سری کارهای دکوری و انجام جوشکاری بودند . معمولا در آن قسمت یک سری نخاله وجود دارد که تا قبل از ساعت ۱۰ تخلیه نمی شوند ، گویا در این جوشکاری جرقه ای از دستگاه جوش روی این نخاله ها پریده که باعث ایجاد آتش شده است .

او اضافه کرد : همان موقع بچه ها با کپسول آتش نشانی آتش را خاموش کردند ، اما حراست به خاطر اطمینان بیشتر با عزیزان آتش نشانی منطقه صبا تماس گرفت ، دوستان زحمت کشیدند حضور پیدا کردند ، چک نهایی کردند که مشکل خاص نباشد و الحمدالله مشکلی هم به وجود نیامد .

رئیس مجموعه تئاتر شهر در پاسخ به اینکه اگر این حادثه در حین اجرا و با حضور تماشاگر رخ دهد ، چه تمهیداتی اندیشیده شده است ، به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : ما بارها در مورد این مسئله با عزیزانمان در حوزه آتش نشانی جلسه داشته ایم و مانورهای مختلفی را پیش بینی کرده ایم . امیدواریم در وهله ی اول مشکلی پیش نیاید و در وهله ی دوم اگر خدای ناکرده مسئله ای پیش آمد ، در ایستگاه های مختلف آتش نشانی پیش بینی های لازم صورت گرفته است .

وی افزود : در مورد آتش سوزی چهارشنبه شب علی رغم اینکه به ساختمان مجموعه خیلی مرتبط نبود ، ولی محک خوبی برای رسیدن عزیزان آتش نشان و حتی نیروهای امدادی و اورژانسی بود . فکر می کنم اگر خدای ناکرده این اتفاق تواند در هر زمان دیگری صورت بگیرد ، با توجه به حساسیتی که وجود دارد ، اقدامات لازم می تواند با حجم بهتر و درست تری انجام شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *