دو معاون وزیر مهمان چهارمین روز جشن خانه تئاتر شدند


۱۰ اردی بهشت ماه چهارمین روز برگزاری جشن خانه تئاتر در محوطه بیرونی خانه هنرمندان از ساعت ۱۶ با حضور عروسکان غول پیکر و رقص آنها آغاز شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی جشن خانه تئاتر، چهارمین روز برگزاری جشن خانه تئاتر در محوطه بیرونی خانه هنرمندان از ساعت ۱۶ با حضور عروسکان غول پیکر و رقص آنها آغاز شد. عروسکانی با ارتفاع بسیار و وزن تقریبی بیش از هشتاد کیلو. در ابتدای مراسم روز چهارم حامد زحمتکش مجری برنامه از سهراب سلیمی دبیر این جشن دعوت کرد تا روی صحنه بیاید. دبیر جشن از برگزار کنندگان این رویداد تشکر کرد. اجرای نمایش خیمه شب بازی توسط ساسان مهرپویا باعث شد به تدریج به تعداد مخاطبان جشن که جمعیت زیادی را شامل می شد افزوده شود.

رقص سما اجرایی از گروه رقص سرمستان ادامه دهنده برنامه بود که مثل هرروز از این بخش استقبال بسیاری به عمل آمد.

اجرای نمایش عمو قصه بخش دیگری از مراسم جشن در روز چهارم بود و سپس نقالی کودکان خردسال مهدیس و مهبد کرمی پور که بسیار مورد استقبال و تشویق حضار قرار گرفت.

دکتر سید محمد هادی اَیازی (معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت)، علی مرادخانی (معاون هنری وزارت ارشاد) و مجید رجبی معمار (مدیر عامل خانه هنرمندان ) از مهمانان ویژه چهارمین روز جشن خانه تئاتر بودند که با حضور در خانه هنرمندان از نزدیک با حال و هوای این جشن آشنا شدند و برای برگزارکنندگان آرزوی موفقیت کردند. همچنین مجید رجبی معمار در پاسخ به درخواسن مجری مراسم قول داد فضایی را محیا کند که یک روز از ماه را به اجرای برنامه هایی اینجنین در فضای خانه هنرمندان اختصاص دهد.

نقالی با اجرای حسن معجونی و دعوت از منوچهر اکبرلو  و در نهایت اجرای نمایش انارک کار ابراهیم رحیمی پایان بخش برنامه‌های بیرونی روز چهارم جشن خانه تئاتر در خانه هنرمندان بود.

نمایش “پرکتال” به کارگردانی سحر یوسف زاده ساعت ۱۹ به مدت ۴۰ دقیقه در سالن انتظامی خانه هنرمندان به روی صحنه رفت این نمایش با استقبال خوب مخاطبان همراه شد. کارگردان نمایش نیز در انتها از تماشاگران برای دیدن اجراهای دانشجویی دعوت کرد.

تئاتر فستیوال

فضای گرم تئاتر شهر

چهارمین روز جشن خانه تئاتر در تئاتر شهر در حالی آغاز شد که مخاطبین از چند دقیقه قبل منتظر شروع اولین نمایش خیابانی بودند. نمایش “یک داستان واقعی” به کارگردانی حمید رضا مرادی که درباره مشکلات اجتماعی از قبیل بیکاری بود تعداد مخاطبین را افزایش داد و فضای بیرونی تئاتر شهر را به فضایی گرم تبدیل کرد. جالب ترین  بخش اجراهای خیابانی جشن خانه تئاتر در مقابل تئاتر شهر اجرای نمایش “مصیبت های اقدس” به کارگردانی مرتضی وکیلیان بود که به همراه همسر و پسر و نوه خود  این نمایش را با موضوعیت بهبود زندگی زناشویی اجرا کرد. در اجرای این نمایش بارها از مشارکت تماشاگران بهره برده شد. چهارمین روز از جشن خانه تئاتر در تئاتر شهر با دعوت مخاطبین به دیدن نمایش های روز های اتی توسط مرتضی جلیلیان به کار خود پایان داد.

زیرگذر میدان ولیعصر و نمایشگاه و اجرا

بخش آثار نمایشگاهی زیرگذر مترو میدان ولیعصر که از روز گذشته کار خود را آغاز کرده بود امروز شاهد استقبال بیشتری از این نمایشگاه عکس‌های تئاتر بود

و نمایش “بی دیش و المیبی” که روز گذشته در فضای بیرونی تئاتر شهر نیز اجرا شده و با استقبال خوبی مواجه شده بود. این نمایش به کارگردانی حیدر رضایی اجرا شد و توانست

در ادامه نمایش خیمه شب بازی نیز در این فضا اجرا شد

پردیس شلوغ

روز چهارم جشن خانه تئاتر روز شلوغ پردیس تئاتر تهران بود و استقبال مخاطبان نسبت به روزهای قبل بسیار بیشتر شده بود. برنامه های این مجتمع تئاتری از ساعت ۱۹ آغاز شد و تا ساعت ۲۱:۳۰ ادامه پیدا کرد. مراسم  با حضور عروسک های غول پیکر آغازشده و در ادامه گروهای: رقص محلی سرمستان به سر پرستی مهرداد آبجار، سیاه بازی داود معینی کیا، نقالی محمد معجونی و خیمه شب بازی بهناز مهدی خواه واجرای نمایش انارک برنامه هایروز چهارم جشن را در پردیس تئاتر تهران کامل کردند.

 قابل ذکر است با توجه به تفاوت زمان اجرای برنامه در پردیس تئاتر تهران و خانه هنرمندان بعضی از گروه‌ها در هر دو مکان برای علاقه مندان برنامه های خود را اجرا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *