چه نمایش هایی در بهار ۹۵ به روی صحنه خواهند رفت ؟


با فرارسیدن بهار سالن های تهران با اجرای ۸۲ نمایش میزبان تماشاگران شده اند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، مجموعه تالار ها و سالن های نمایش در شهر تهران فصل بهار را با اجرای ۸۲ نمایش برای مخاطبان کودک و نوجوان و بزرگسال آغاز کرده اند.

در مجموعه تئاتر شهر پنج نمایش روی صحنه رفته اند ؛ نمایش های «چمدان»، «ننه دلاور و فرزندانش»، «حساب پرداخت نمیشه»، «ساعت بیست»، «استثنا و قاعده» در فروردین ماه ۱۳۹۵ میزبان مخاطبان تئاتر شده اند.

نمایش «چمدان» نوشته «کوبه آبه» با کارگردانی فرهاد آییش در سالن اصلی تئاتر شهر هر شب ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه تا دوم اردیبهشت روی صحنه است و نمایش «ننه دلاور و فرزندانش» نوشته «برتولت برشت» با کارگردانی امیر دژاکام نیز در ساعت ۱۸:۴۵دقیقه تا ۱۵ اردیبهشت در تالار چهارسو اجرا می شود.

نمایش «حساب پرداخت نمیشه» نوشته داریوفو با کارگردانی کاوه مهدوی تا ۱۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه میزبان مخاطبان تالار سایه است و نمایش «ساعت بیست» نوشته و کارگردانی علی موسویان نیز در مرکز مطالعات اجرایی قشقایی تا ۳۱ فروردین هر شب ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه روی صحنه خواهد بود.

پلاتو این مجموعه نیز به اجرای نمایش «استثنا و قاعده» نوشته و با کارگردانی سعید میرزایی و علیرضا محبت اختصاص دارد که تا هشتم اردیبهشت ساعت ۱۸ روی صحنه خواهد بود.

اما در تماشاخانه سنگلج دو نمایش «اندر حکایت ناکامی ببری خان» نوشته نوشین تبریزی با کارگردانی سلما محسنی و سینا ییلاق بیگی و نمایش «ناگهان پیت حلبی» نوشته امیرعلی نبویان با کارگردانی کورش سلیمانی هر شب در ساعت های ۱۷:۳۰ و ۱۹ روی صحنه می روند. این دو نمایش به ترتیب تا ۱۵ و ۱۷ اردیبهشت ماه میزبان مخاطبان خواهند بود.

تالار هنر نیز دو نمایش در حال اجرا دارد. نمایش «شاهزاده خانم بدترکیب» نوشته «اورانت هریس» با کارگردانی مریم کاظمی تا ۲۴ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ و نمایش «رنگ رنگ » نقاشی نوشته و کارگردانی عباس دوست قرین هر شب ساعت ۱۹:۳۰ تا ۱۸ اردیبهشت در تالار هنر اجرا می شوند.

نمایش «فصل بهار نارنج» نوشته محمود ناظری با کارگردانی غلامرضا عربی نمایشی است که ساعت  ۱۸:۳۰ در خانه نمایش روی صحنه می رود .این نمایش تا هفتم اردیبهشت اجرا خواهد داشت.

در مجموعه سالن های بنیاد رودکی نیز دو نمایش «اودیسه» و «بازار عاشقان» در حال اجرا هستند. نمایش «ادیسه» نوشته امین طباطبایی که اقتباس از ادیسه هومر است و آرش دادگر آن را کارگردانی کرده تا ۱۷ اردیبهشت  در دو نوبت ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار حافظ روی صحنه است.

تالار وحدت نیز میزبان نمایش «بازار عاشقان» نوشته محمد ابراهیمیان با کارگردانی هادی مرزبان است. این نمایش تا ۱۵ اردیبهشت ماه هر شب ساعت ۱۸ روی صحنه خواهد یود.

نمایش «مش مش قلی خان» نوشته گیتا داودی و ناصر آویژه با کارگردانی ناصر آویژه نیز از ۲ اردیبهشت در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و در نوبت ها۱۱و۱۶و۱۷:۳۰ اجرای خود را برای مخاطبان کودک و نوجوان آغاز خواهد کرد این نمایش تا ۱۲ اردیبهشت روی صحنه خواهد بود.

فرهنگسرای نیاوران نمایش «گرگ های دوست نداشتنی» نوشته و با کارگردانی علیرضا جعفری مرام را در ساعت ۱۷ روی صحنه دارد که تا سوم اردیبهشت در تالار گوشه اجرا می شود. در همین تالار نمایش «فرار از زندان» نوشته و کارگردانی عباس عبداله زاده هر شب ساعت ۲۰ تا ۱۸ اردیبهشت درتالار گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود.

اما در تالار محراب نمایش «کله پوک ها» نوشته  نیل سایمون با کارگردانی هومن رهنمون  اجرای خود را از ۲۵ فروردین آغاز خواهد کرد و تا ۲۵ اردیبهشت در ساعت۱۹ روی صحنه خواهد بود.

تماشاخانه ایرانشهر از ۲۶ فروردین میزبان نمایش «یافت آباد» نوشته و کارگردانی محمد مساوات در تالار سمندریان خواهد بود که تا ۳۰ اردیبهشت به اجرا ادامه می دهد. نمایش «پری» نوشته خیراله تقیانی پور و با کارگردانی خیراله تقیانی پور- جواد نوری نیز از ۲۴ فروردین در تالار ناظرزاده کرمانی اجرای خود را آغاز خواهد کرد. این نمایش تا ۳۱ اردیبهشت روی صحنه خواهد بود.

اما در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران نمایش «مرگ طبلیه که یه بند صداش بلنده» نوشته اشکان صادقی و کارگردانی پویان درزی در ساعت ۱۸ و تا ۵ اردیبهشت به اجرای خود ادامه می دهد. در ساعت ۲۰ این سالن نمایش «بهمن کوچیک» به کارگردانی مهران نائل تا ۵ اردیبهشت روی صحنه است.

تالار مولوی نیز در سالن اصلی خود میزبان اجرای نمایش «هویت پروانه های مرده» نوشته و کارگردانی احمد سلگی است که در ساعت ۱۸ و تا ۵ اردیبهشت اجرا می شود.

نمایش «دپوتات (به دنبال دروغگو)» نوشته دیمتری پساتهاس با کارگردانی اتابک نادری در ایوان شمس- تالار آفتاب تا ۲۸ اردیبهشت اجرا می شود. ساعت اجرای این نمایش۲۱ اعلام شده است.

خانه موزه استاد انتظامی نمایش «اورمو» نوشته و کارگردانی علی مرتضوی فومنی را در ساعت ۱۹ و تا ۲۷ فروردین روی صحنه دارد.

نمایش «آشپزها» نوشته و کارگردانی امیرمشهدی عباس قرار است از ۲۴ فروردین صبح ها و ساعت های ۱۵ و ۱۷ بعد از ظهر در تئاتر باران برای مخاطبان کودک و نوجوان اجرا شود. در همین سالن نمایش «دو نقطه خط صاف» نوشته و کارگردانی کیمیا کاظمی از ۲۴ فروردین اجرای خود را آغاز می کند. این نمایش در ساعت ۱۷ روی صحنه می رود و تا ۱۲ اردیبهشت بروی صحنه خواهد بود.

«لیلی نام تمام دختران ایران زمین است» نوشته و کارگردانی امیر مهندسیان نیز تا ۱۰ اردیبهشت و در ساعت ۱۸:۳۰ در تئاتر باران روی صحنه خواهد بود. نمایش «مضحکه ی شبیه قتل» نوشته و کارگردانی حسین کیانی نیز در ساعت ۲۰:۳۰ و تا ۳۰ فروردین به اجرای خود در این سالن ادامه می دهد.

تماشاخانه ارغوان نیز نمایش «سالی بیداری» نوشته و کارگردانی امیرحسین دیانتی را در ساعت ۱۷:۳۰ روی صحنه دارد در همین سالن از ۲۰ فروردین اجرای نمایش «انگشتری ژنرال ماسیاس» نوشته ژوزفینا نیکلی با کارگردانی مهدی پاشایی در ساعت ۲۱ آغاز شده است.

نمایش «مرگ» نوشته وودی آلن با کارگردانی نیما ذاکر از ۲۹ فروردین در ساعت ۲۰:۳۰ تماشاخانه بازیگاه اجرای خود را آغاز می کند. تماشاخانه تهران نیز تا ۲۱ فروردین به اجرای نمایش «به تو دختر نمیدم» نوشته امین بختیاری و کارگردانی اسماعیل بختیاری در ساعت ۲۱ است.

نمایش «خشم اژدها (خنده در طبقه بیست و سوم)» نوشته نیل سایمون با کارگردانی علی احمدی نیز تا ۱۰ اردیبهشت ساعت ۱۹ در تماشاخانه مسعودیه (عمارت مسعودیه) روی صحنه است و نمایش «مضحکه غول چراغ جادو» نوشته و کارگردانی مهدی ملکی در ساعت ۱۸:۳۰ تماشاخانه مشایخی روی صحنه است.

تماشاخانه هامون از ۲۴ فروردین میزبان نمایش «زندگی پوست های شکلاتی» به نویسندگی و کارگردانی نازنین والاجم می شود و موسسسه تئاتر تهران نیز تا نیمه اردیبهشت شاهد اجرای «مثل شلوار جین آبی» نوشته و کارگردانی احسان گودرزی خواهد بود.

در این موسسه تئاتری نمایش «اسلحه ناموس منه» از همین کارگردان روی صحنه است که به ترتیب در ساعت های ۱۸ و ۱۹:۳۰ اجرا می شود. در ساعت ۲۱ موسسه تئاتر تهران نیز نمایش «سوراخ » نوشته و کارگردانی جابر رمضانی در ساعت ۲۱ روی صحنه است و تا ۱۰ اردیبهشت به اجرای خود ادامه می دهد.

«تشپ کال» نوشته و کارگردانی مرجان پورغلامحسین نیز در ساعت ۲۰:۳۰ موسسه فرهنگی هنری موج نو در حال اجراست. «طرز تهیه شوهر» نوشته و کارگردانی محمدرضا الوند در ساعت ۲۱ سالن فردوسی- خانه اندیشمندان علوم انسانی روی صحنه است . «بازی یالتا» نوشته برایان فریل و کارگردانی لوون هفتوان نیز از ۲۵ فروردین در ساعت ۲۰ سالن کنش معاصر اجرای خود را آغاز خواهد کرد.

اریکه ایرانیان در ساعت ۲۱ شاهد اجرای «زندگی شیشه ای (سکته مصلحتی) » کار بهزاد محمدی است و مجتمع آموزشی سوده نمایش «اوجی آبادی ها (عاشق اشتباهی)» نوشته محمد درویش علی پور با کارگردانی جواد حسنلو را روی صحنه دارد.

در ساعت ۱۷ این سالن نمایش «پیرمرد و ببر» نوشته علی خاکبازان با کارگردانی پیمان رحب شاهی برای مخاطبان کودک اجرا می شود.

اما در فرهنگسراهای تهران؛ نمایش های «کلاغه چرا کچل شده » کار عاتکه حسینی در فرهنگسرای ابن سینا ، «عصاره مهربانی» کار احمد مایل در فرهنگسرای ارسباران، «پسری که سوسک شد» کار عاتکه حسینی در فرهنگسرای ملل ، «گاومون زایید» کار جعفر رازپوش در سرای محله اوین، «عشق آفلاین» کار حسن عظیمی در سرای محله جنت آباد جنوبی روی صحنه هستند.

در پردیس سینمایی آزادی نمایش «آبدزدک » کار سعید خاکسار، سرای محله جنت آباد مرکزی نمایش های «جنجال در استودیو» کار مهراد صادقی و نمایش «عشق وحشی (فضولی موقوف)» کارقاسم صادقی اجرا می شوند.

نمایش «من دزد نیستم (زیرخاکی)» در سرای محله دارآباد ، نمایش های «کدو قلقله زن» کار مجتبی خمسه ، «سلام رئیس» کار محمد امیری ،  «اینم یه جورشه» کار اصغر سمیعی درسرای محله سعادت آباد و نمایش های «تیتیش مامانی» و «تولدت مبارک» کار عبداله حسینی در سرای محله فردوس روی صحنه هستند.

نمایش «برعکس» کار امیرمحسن جمشیدیان در سرای محله مرزداران شرقی ، نمایش «آی دختر کابلی (بوی ادکلنم نرفته؟!)» کار رضا پاپی در پردیس سینمایی قلهک، «آی قصه قصه قصه » کارمجتبی مهدی و «من فقط عاشق اینم» کار علیرضا غنچی در پردیس سینمایی کوروش، «جنجال در استودیو» کار قاسم صادقی در پردیس سلامت ، «وایستا دنیا» کار امیر اسماعیلی درمجموعه فرهنگی هنری تهران (سینما ایران)، نمایش «دزد قصه ها» کار عباس قاصدزاده و نمایش پنت هاوس (از عاشقی نترس) کار شهره اشتری درکانون فرهنگی هنری امام خمینی (ره)، نمایش «عشق یا پول مسئله این است» کارفهیمه بختیاری درآمفی تئاتر کانون فجر اجرا می شوند.

نمایش «توی این استودیو چه خبره؟» کار معصومه ملکی در سینما آستارا، نمایش «اسی در مأموریت نسبتاً ممکن ۴۴» کار محمدمهدی خزلبانی در سینما پیام ، «مرحوم دو شلواره» کار حسین ریاحی در سینما حافظ، نمایش «پدر ناخوانده» کار منصور غنی جاهد در سینما سروش، نمایش «دختر گاریچی» کار جواد بازباران در سینما کانون قدس، نمایش «جیغ «نعش کاش» کار پوریا وزیری درسینما گالری سمرقند، نمایش «داماد سرخونه » کار فرهاد راد در سینما تئاتر مدرن المپیک، نمایش «جن تی وی» کار حسین فتحی روشن در سینما تئاتر مدرن المپیک، نمایش «اون خدا بیامرز» کار حسین بختیاری در سینما ماندانا ، نمایش «مطب دکتر خشی» کار زهرا ملایری در سینما میلاد ، نمایش «والیوم صد (ماه عسل)» کار سوران قادری در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش، نمایش «پلیس» کار امین یزدانی نژاد درمجموعه فرهنگی هنری کلاسیک، نمایش «کافی شاپ پیمان» کار حسین راضی در مجتمع آموزشی آفرینش مهر ، نمایش « و باز هم عشق» کار محمدرضا اسماعیلی درمجموعه ورزشی تفریحی شهید چمران، نمایش «خون آشام در شهر» کار نسرین مصطفاپور درهتل بزرگ فردوسی و نمایش «آدمخواران باجنبه» کار علی خازنی در سالن سپهر هتل ارم از دیگر نمایش های روی صحنه تالار های تهران در بهار ۱۳۹۵ هستند.

يک نظر ثبت شده است .

  1. followermax.com گفت:

    خسته نباشید ممنون به خاطر این مطلب کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *