آغاز ثبت نام کارگاههای آموزشی هفته تئاتر لهستان


 فراخوان ثبت نام هنرمندان تئاتر برای شرکت در کارگاههای آموزشی بازیابی /آفرینش صدا (صدا .خلاقیت. ظرفیت) با حضور مارتا گورنیسکا و کارگاه بدن / درام برانگیخته با حضور یاروسلاوفرت و سیمون سالا درهفته تئاتر لهستان از سوی دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد.

تئاتر فستیوال

 به گزارش تئاتر فستیوال ، مدرس کارگاه بازیابی / آفرینش صدا خانم مارتا گورنیسکا کارگردان و هنرمند فارغ التحصیل از دانشکده کارگردانی و مدرسه موسیقی فردریک شوپن ورشو است .وی تاکنون کارگاه هایی بر اساس همین شیوه در توکیو، برلین ،ناتینگهام، لندن ،اوترخت، میفف مارسی،  پاریس و هاور برگزار کرده است .در این کارگاه دو روزه که ویژه بانوان است شرکت کنندگان با تکنیک های متنوعی بر مبنای درک ماهیت صدا ،یافتن شکل های جدید و خلاقانه با تاکید بر هم آوایی (کرال) و سامان دادن به بیان بالقوه بازیگر آشنا می شوند.

بر پایه این گزارش، یاروسلاو فرت، مدرس کارگاه بدن/ درام بر انگیخته ،کارگردان ،بازیگر و پایه گزار zar، مدیر بنیاد ، مدرس دانشگاه و مسئول برنامه تئاتر ورکلاو (پایتخت فرهنگی اروپا در ۲۰۱۶) است. سیمون سالا بازیگر حرفه ای تئاتر لهستان است واز سال ۲۰۰۸ با کمپانی ایتالیایی ساین گلوسا و از ۲۰۱۱ با تئاتر zar همکاری دارد. سالا در کنار بازیگری به پژوهش در زمینه ریتم، تجمع انرژی و توان دراماتورژی می پردازد. رویکرد کارگاه بدن / درام برانگیخته تلاش برای تشخیص مفهوم تغییر بر پایه درک بدن و مراکز فیزیکی آن است . ساخت متن/ بدن ،رسیدن به جریان مرئی و زنده حرکات بدنی ،ساختار بخشی به حرکات با نگاه به دراماتورژی درونی و بالقوه آنها از دیگر مباحث این کارگاه است.

دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در فراخوان ثبت نام کارگاههای آموزشی هفته تئاتر لهستان اعلام کرد: علاقه مندان شرکت در کارگاه بازیابی /آفرینش صدا (صدا .خلاقیت. ظرفیت ) با حضور مارتا گورنیسکا و کارگاه بدن / درام برانگیخته با حضور یاروسلاو فرت و سیمون سالا ،به دلیل ظرفیت محدود پذیرش برای شرکت در کارگاه های یاد شده  می بایست حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۴ آذرماه سال جاری، در خواست شرکت در این کارگاهها را با اعلام نام هرکارگاه به همراه سوابق حرفه ای و شماره تماس خود به آدرس رایانامه: fadjrworkshop34@gmail.com ارسال کنند. این اطلاعیه تصریح کرده : در این مرحله نیازی به پرداخت وجه نیست واسامی افراد واجد شرایط شرکت در کارگاه های یاد شده پس از بررسی دبیرخانه حداکثر تا روز دوشنبه ۱۶ آذرماه اعلام شده و پس از آن ثبت نام نهایی متقاضیان و اعلام شماره حساب جهت واریز شهریه ثبت نام در کارگاههای یاد شده صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *