کارگردان نمایش «تابوتی له تاوان» : دریاچه زریوار به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار نشود


در نخستین روز جشنواره  سی و سومین جشنواره تئاتر فجر ، هفت نمایش خیابانی در محوطه تئاتر شهر ، ‌باغ هنر و محوطه برج میلاد اجرا شدند .

به گزارش تئاتر فستیوال ، اولین نمایش‌ خیابانی «تابوتی له تاوان» به نویسندگی و کارگردانی عزیز زادسر از مریوان ساعت ۱۶ امروز ، آغازگر جشنواره سی و سوم بود که همراه با استقبال مردم ، در محوطه تئاتر شهر اجرا شد . از این رو مصاحبه ای کوتاه با کارگردان این نمایش انجام دادیم که می توانید در ادامه بخوانید :

عزیز زادسر - مریوان -

 از نمایش ” تابوتی له تاوان ” برایمان بگویید . 

عزیز زادسر هستم ، نویسنده و کارگردان نمایش «تابوتی له تاوان» که کاری از گروه ” اهورا ” ست .  این گروه بنیان گذار تئاتر روستا در ایران است و بیشتر در روستاها به اجرای تئاتر می پردازد . این نمایش در رابطه با طبیعت و محیط زیست است . محیط زیستی که امروزه خطر آن را تهدید می کند و متأسفانه در حال انقراض است .

ما این نمایش را اجرا کردیم که به مسئولین بگوییم حواستان باشد دریاچه زریوار هم به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار نشود و از بین نرود . همین طور کوه های زاگرس هم مثل کویر لوت نشود .

این گروه چند سال است که تشکیل شده و تاکنون چند اجرا داشته اید ؟

گروه تئاتر ” اهورا ” حدود بیست سال  به صورت غیر رسمی و در حال حاضر به طور مستمر دوازده سال است که در روستاهای مریوان اجرا می کند . در ایران هیچ گروه دیگری نیست که به این صورت فعالیت داشته باشد .

در سال ۱۳۹۰ ، ۲۹۷ اجرا در روستاها و حتی در نقطه صفر مرزی داشتیم که بدون هیج کمک مالی انجام شد . ما یک گروه خودجوش هستیم و دوست داریم کار تئاتر انجام دهیم .

بازخورد مردمی کار هایتان چگونه است ؟

در شهر خودمان که خیلی عالی ست . چون درد برای آن ها ملموس است . در اینجا هم خوشبختانه بازخورد ها خیلی خوب بود . من خیلی خوشحال شدم که مردم این همراهی را با ما داشتند .

این نمایش قبلا چند بار اجرا شده است ؟

قبلا این نمایش در جشنواره خیابانی مریوان برگزیده مقام اول در بخش نویسندگی و طراحی صحنه شد و به عنوان کار برگزیده موفق شدیم به سی و سومین جشنواره تئاتر فجر راه یابیم . پس از این هم قصد داریم اجرایمان در روستا ها را ادامه دهیم .

نمایش ” تابوتی له تاوان ” در دومین روز از سی و سومین جشنواره تئاتر فجر ( دوم بهمن ماه ) ساعت ۱۶:۳۰ در باغ هنر خانه هنرمندان نیز اجرا می شود .

۳ نظر ثبت شده است .

 1. عزيزي٢٩ گفت:

  آقا حکایت چیه همه گیر دادن به سوژه آب ؟!؟؟؟؟؟؟!؟؟!؟؟

 2. Sheila گفت:

  Way cheghadr aaaaliii ke kar Hata tue rossta ham ejra shode!!!!
  Likeeee

 3. Sheila گفت:

  Way cheghadr aaaaliii ke kar Hata tue rossta ham ejra shode!!!!
  Likeeee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *