کارگردان های نمایش عروسکی از سراسر کشور به تهران می‌آیند


اولین گردهمایی کارگردان‌های شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک روزهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

تئاترفستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، خانه عروسک در روزهای پایانی این هفته میزبان کارگردان‌هایی است که نمایشنامه هایشان در مرحله اول توسط هیات انتخاب پذیرفته شده و در مرحله دوم انتخاب قرار گرفته‌اند. در این گردهمایی سه روزه که با عنوان «پیش به سوی جشنواره شانزدهم» برگزار می شود، ۱۷ کارگردان از شهرهای مختلف به تهران می آیند تا علاوه بر بازبینی فیلم آثارشان، در کارگاه های مختلفی که توسط دبیرخانه جشنواره نمایش عروسکی پیش بینی شده است، حضور یابند.

این گردهمایی با هدف مراقبت از آثار کارگردانان و تقویت آنها جهت حضور در شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک تشکیل می شود. در دوره های گذشته انتخاب آثار شرکت کننده از شهرستان ها فقط از روی فیلم ارسالی آثار انجام می شد و این برای اولین بار در تاریخ جشنواره های نمایشی است که کارگردان های متقاضی می توانند در مرحله بازبینی آثار حضور داشته باشند و از نظرات اعضای هیات انتخاب برای ارتقای کیفیت آثار استفاده کنند.

در اولین روز این گردهمایی چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت کارگاه «اونیفرم» توسط هادی حجازی فر و کارگاه «نمایش عروسکی و شناخت مخاطب» توسط حمید جبلی برگزار می شود و سپس یک فیلم تئاتر عروسکی خارجی با حضور یک کارگردان برای شرکت کنندگان به نمایش در می آید.

پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت و در دومین روز گردهمایی کارگردان های شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک، کارگاه «بازی دهندگی و ساخت» توسط محمد اعلمی، منیر مولوی زاده، نازیلا نوریشاد و پیمان فاطمی برگزار می شود. در ادامه یک فیلم تئاتر عروسکی ایرانی به نمایش در می آید و با حضور کارگردان اثر مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

در آخرین روز این گردهمایی نیز روز جمعه ۲۴ اردیبهشت کارگاه «دراماتوژی» توسط آزاده انصاری و نادر برهانی مرند برگزار می شود و در ادامه دبیر جشنواره شانزدهم با شرکت کنندگان به گفت و گو می پردازد. پایان بخش این گردهمایی سه روزه نیز اجرای نمایش «کدو زری» به کارگردانی محمد اعلمی خواهد بود.

همچنین در این سه روز اعضای هیات انتخاب به بازبینی فیلم آثار راه یافته به مرحله دوم می پردازند و درباره نقاط ضعف و قوت آثار با کارگردانان گفت و گو می کنند. بازبینی آثار شرکت کننده از تهران نیز بعد از برگزاری این گردهمایی انجام می شود.

شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک به دبیری مرضیه برومند اول تا هفتم شهریور ماه امسال در تهران برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *