کاظم هژیرآزاد : “باید سیاست هنری و سیاست فرهنگی ترسیم شود .”


کاظم هژیرآزاد بازیگر پیشکسوت عرصه ی تئاتر در سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با دو  نمایش “ترور” به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی و “راه مهر ، راز سپهر” به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی حضور داشته ، در بخش بازیگری مرد کاندید دریافت تندیس جشنواره شده است . خبرنگار تئاتر فستیوال با او که یکی از کاندیدای بازیگری مرد در بخش مسابقه تئاتر ایران بود ، در مراسم اختتامیه جشنواره فجر سی و چهار به گفت و گو پرداخت .

تئاتر فستیوال

کاظم هژیر آزاد در رابطه با نحوه برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره فجر سی و چهار گفت : به نظرم مراسم خیلی طولانی شد و تماشاچیان خسته شده بودند . باید این مراسم به گونه ای باشد که سریع انجام بگیرد .

وی در رابطه با کیفیت جشنواره امسال نسبت به سال های گذشته گفت : چون در این جشنواره مشغول اجراهای خودم ” ترور” و “راه مهر ، راز سپهر” بودم ، نتوانستم در جشنواره کار زیادی ببینم و تنها چند کار کوچک از شهرستان دیدم که متوسط بودند .

او در مورد داوری های انجام شده در جشنواره امسال گفت : به نظرم جشنواره امسال خوب بود و داورها کارهای خوبی را انتخاب کردند . من در این جشنواره کارهای زیادی ندیدم ولی بازیگرها را می شناختم . من در بخش بازیگری کاندید بودم ولی انتخاب داورها کاملا انتخاب درستی بود . من کار آن دو نفری که انتخاب شدند را دیده ام ، با آقای قبادی هم بازی بودم و کارشان خیلی خوب و درست بود .

کاظم هژیرآزاد با بیان اینکه باید وضعیت هنر ، سیاست هنری و سیاست فرهنگی هرچه زودتر ترسیم شود ، گفت : باید تکلیف هنرها به طور کلی هفت هنر روشن شود . اگر ما هنر را می خواهیم باید بودجه آن را هم بخواهیم ، مناسبات به روز هنری را هم بخواهیم . این شکل حمایت از هنر و هنرمند به طور کلی شکل شایسته ای نیست و باید سیاست هنری و سیاست فرهنگی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی یا هر نهاد دیگری چون مجلس ترسیم شود و روشن شود تا در هر جایی ملوک الطوایفی برخورد نکنند .

۲ نظر ثبت شده است .

  1. آریان گفت:

    آره واقعا

    خیلی مراسم مسخره ای بود . خسته کننده و بدون هیچ اتفاق هیجان انگیز

  2. یک همیشه شاگرد گفت:

    جایزه ی جشنواره حقتون بود استاد بعد از این همه سال تلاش و زحمت تو این عرصه … 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *