آشنایی با کمپانی کومونا لهستان و نمایش ” کتاب ها ” در جشنواره فجر


نمایش ” کتاب ها ” محصول کمپانی کومونا ( komuna ) از کشور لهستان در بخش بین الملل سی و سومین جشنواره تئاتر فجر حضور دارد ، به این بهانه تئاتر فستیوال به معرفی این گروه و نمایش پرداخته است که در ادامه می توانید بخوانید :

تئاترفستیوال

کمپانی کومونا ( komuna ) یکی از مهمترین کمپانی های تئاتر مستقل لهستان است که کارهای تجربی زیادی در زمینه حد و مرز هنرهای نمایشی ، ویدئو و موسیقی انجام می دهد . این کمپانی در کارهای خود بیشتر به دنبال موضوعات معاصر و فرم های جدی و معانی تازه می باشد . کومونا ( komuna ) فضای جدیدی برای گفتگو های خلاقانه ایجاد کرده و با هنرمندان جوان زیادی همکاری می کند .

این کمپانی تئاتر ابداع کننده و تهیه کننده چرخه ری میکس ( Re//mix ) است که بیش از سی کار با منبعی از کارهای کلاسیک آوانگارد در تئاتر و جرکات موزون و همچنین ادبیات و موسیقی و فیلم را تهیه و تولید کرده است .

پرفورمنس های کمپانی کومونا ( komuna ) در جشنواره های بین المللی مانند ادینبورگ فرینج ، کیف ،مسکو ، برلین و مونیخ شرکت داشته است . از مهمترین کارهای این کمپانی می شود به Design 2002 ، Bauman 2003 برنده ی جایزه ی سفیر فرهنگ و میراث ملی ، Future of the world 2006 ، The books 2009 اشاره کرد.

نمایش  کتابها که در سی و سومین جشنواره ی تئاتر فجر در بخش بین الملل به روی صحنه می رود ، ۱۱ بازیگر دارد و در سه بخش اجرا خواهد شد .

بخش اول کتاب مخترع ، بخش دوم کتاب آتش انداز و بخش سوم به نام کتاب باغ در روز نهم جشنواره در سالن اصلی به روی صحنه می رود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *