کنار ستاره ها


یادداشتی بر نمایش ” کنار ستاره ها بر می گردیم “

 نمایش ” کنار ستاره ها بر می گردیم ” نوشته سیاوش بهادری راد و به کارگردانی زهره بهروزی نیا و تک بازیگری بهرام بهبهانی ، نمایشی جذاب با ریتم نسبتاً خوب و مناسب برای بزرگسال است ، این نمایش پُرحرکت با میزانس جذاب و موسیقی زنده متن در غالب کار عروسکی حرف های بسیاری برای مخاطبان دارد ، که تماشاگر را در هر سن و شرایطی به فکر فرو می برد !

قصه زندانی است که در حین اعدام پایش به زمین رسیده و اعدام لغو شده است ، با بیان خاطرات زندگی اش سوء تفاهم ها و شکست ها و … را که پای جوخه اعدام از ذهنش گذشته ، به مخاطب می فهماند که بی گناه است ولی تا پایان نمایش تبرئه نمی شود . چرا که فقط زمانی یادش می افتد که در زندگی اش چه اتفاقاتی افتاده که خمیازه می کشد .

این نمایش در دو روز نخست جشنواره در تالار سایه اجرا شد ، نمایشی که به خوبی می توانست نظر مخاطبان را با شش عروسک که مکمل نقش اصلی ( زندانی ) بودند را به خود جلب کند .

کارگردان این نمایش توانست با پرداخت درست تک تک پرسوناژهای قصه ، مخاطب را درگیر مسئله زندانی شدن و انتقال مفاهیم انسانی و اجتماعی کند .

نمایش کنار ستاره ها برمی گردیم با بیانی ساده و استفاده ی به جا از اجزای صحته و قالب نمایش عروسکی توانست به عنوان نمایشی موفق در جشنواره عروسکی تهران مبارک حضور پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *