در گفتگو با کارگردان نمایش «راشومون» مطرح شد :

نمایش یک عشق واقعی در تالار قشقایی تئاتر شهر


نویسنده و کارگردان نمایش «راشومون» هدف خود از اجرای این اثر نمایشی در تالار قشقایی تئاتر شهر را نمایش یک عشق واقعی به مخاطب ایرانی از طریق یک داستان ژاپنی عنوان کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر ، رضا کوچک زاده نویسنده و کارگردان نمایش «راشومون» که این روزها در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفته درباره انگیزه ها و دغدغه های خود برای به صحنه بردن این نمایش توضیح داد: این نمایش برای من یک نوع از تجربه برای رسیدن به فرم و شکلی است که مفهوم آن برای تماشاگر عشق ازلی از دست رفته ای است که این روزها از آن خیلی فاصله گرفتیم. چرا که این روزها ما با عشق های از پیش پا افتاده  و دستمالی شده ای روبه رو هستیم.

وی ادامه داد: من با توجه به این دغدغه ها و اتفاقاتی که در پیرامون زندگی آدم های جامعه امروزم می دیدم تمایل پیدا کردم تا بر اساس آن مساله و دغدغه ای که در جامعه امروز ما وجود دارد نمایشی را روی صحنه ببرم که این مفاهیم را در دل خود داشته باشد. مفاهیمی که در دل خود به موضوعاتی چون از خودگذشتگی و عشق واقعی را در یک شکل تقریبا متفاوت تئاتری به مخاطب نشان می دهد.

نویسنده و کارگردان نمایش «راشومون» افزود: این اثر نمایشی بازخوانی داستانی کوتاه از ریونوسوکه آکوتاگاواست که من تلاش کردم از قالب اثری که برگرفته از فرهنگ ژاپنی است کاری کنم که در شهر تهران قابل دیدن باشد. ما تلاش کردیم در این راستا با استفاده از ریشه های فرهنگی کشور ژاپن فضایی را نشان دهیم که برای من تجربه بسیار جدیدی است و امیدوارم مورد استقبال مخاطبان نیز مواجه شود.

نمایش «راشومون» به نویسندگی و کارگردانی رضا کوچک زاده و بازی نازنین احمدی و امیر محمدی هر روز ساعت ۱۹ در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *