مدیرعامل خانه تئاتر رییس هیات مدیره کانون کارگردانان شد


شب گذشته شنبه پنجم مرداد مجمع فوق العاده دوم کانون کارگردانان خانه تئاتر برگزار و هیات مدیره جدید این کانون معرفی شدند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، مجمع عمومی کانون کارگردانان که با دستور جلسه اصلاح آیین نامه کانون کارگردانان و انتخابات هیات مدیره این کانون گرد هم آمده بودند به جدایی انجمن دستیاران کارگردان از این کانون به اتفاق آرا رای مثبت دادند.

همچنین در خلال این گردهمایی مسعود دلخواه رییس هیات مدیره منحل شده این کانون گفت: امروز به علت انحلال هیات مدیره قبلی اینجا جمع شده ایم تا در مورد ۲ موضوع تصمیم گیری کنیم، تایید و تصویب تغییرات آیین نامه کانون کارگردانان که مهم ترین آن تعیین و تفکیک انجمن دستیاران از کارگردانان است و دومین سبب این گردهمایی انتخاب هیات مدیره جدید کانون کارگردانان است.

وی همچنین افزود: امیدوارم هیات مدیره جدید همگون تر، همراه تر و یکدست تر باشند ما حدود ۹۰ جلسه داشتیم اما به دلایلی انحلال هیات مدیره کانون کارگردانان را اعلام کردیم.

پس از دلخواه بازرس اسبق کانون کارگردانان محمودرضا رحیمی در ارائه گزارشات خود به مجمع گفت: این هیات مدیره یک سال و پنج ماه بر سر کار بود و یکی از کارهای خوبی که انجام داد اعلام شجاعانه انحلال خود بود. کانون کارگردانان منحل شد چون دیدگاه های موجود در آن نه متضاد بلکه متناقض بود و مجاورت منتخبینش سبب مودت میان آنها نشد.

در ادامه جلسه نبی اله گیاهچی برای ارائه تغییرات آیین نامه جدید حاضر شد و توضیحاتی را ارائه داد و سپس افزود:  تشکیل مجامع عمومی به دشواری محقق می شود بنابراین تصمیم گرفته شد اکنون که چنین مجمعی برقرار شده است برخی موارد نامشخص و نامتعین را مشخص کنیم مثلا در اساسنامه قبلی بازرس جزو هیات مدیره بود که این اشکال قانونی دارد. در آیین نامه اصلاح شده که از مدتی پیش در فضای مجازی برای مطالعه به اشتراک گذاشته شده است، تلاش کرده ایم تا تمامی این موارد را برطرف کرده و اگر اعضا امروز آمادگی تصویبش را داشته باشند آن را به رای خواهیم گذاشت.

در ادامه این جلسه مجمع جدایی انجمن دستیاران کارگردان از کانون را تصویب کرده اما باقی پیشنهادات برای تغییر آیین نامه را بر عهده هیات مدیره جدید گذاشت و مصوب شد نامزدهای غایب در جلسه از نامزدی کنار گذاشته شوند.

نامزدهای هیات مدیره شب گذشته متشکل از محمود ابراهیم زاده شاپوری، احسان حاجی پور، شهاب الدین حسین پور، آرش خباز دادگر، هادی عامل هاشمی، مریم کاظمی، هوشنگ گلروز توکلی، نبی الله گیاهچی، شهرام گیل آبادی، مریم معترف و مسعود موسوی بودند و احسان فکا، محمد برومند، میثم مطهری، مجید کریمی و یداله کریمی برای امر بازرسی این کانون نامزد شده بودند.

در پایان از میان ۵۹ برگه رای با ۴۲ رای دهنده حضوری و ۱۷ رای دهنده وکالتی افراد زیر انتخاب شدند:

هیات مدیره منتخب کانون کارگردانان:

شهرام گیل‌آبادی: ۴۱ رای

محمودرضا رحیمی: ۳۱ رای

نبی‌اله گیاهچی: ۲۸ رای

آرش خباز دادگر: ۲۶ رای

هادی عامل هاشمی: ۲۲ رای

هوشنگ توکلی: ۲۰ رای

مریم کاظمی و احسان حاجی‌پور: ۱۹ رای

بازرسان منتخب کانون کارگردانان‌ خانه تئاتر:

احسان فکا: ۱۸ رای

مجید کریمی: ۱۷ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *