تاریخ انتشار : ۲۲ - آذر - ۱۳۹۴   بخش : اخبار فجر 34 - سی و چهارمین

آتیلا پسیانی نمایش «وضعیت صفر» را با بازخوانی محمد چرمشیر از اشعار تادئوش روژه ویچ در هفته تئاتر لهستان روی صحنه می برد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، هفته تئاتر لهستان که از روز یکشنبه ۲۲ آذر با اجرای نمایش هایی از لهستان، کارگاه های آموزشی، سخنرانی و نشست های تخصصی برگزار می شود میزبان یک نمایش از ایران خواهد بود.

نمایش «وضعیت صفر» نوشته محمد چرمشیر با کارگردانی، طراحی و بازیگری آتیلا پسیانی روزهای پنجشنبه ۲۶ و جمعه ۲۷ آذر ماه ساعت ۱۹:۳۰ در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

نمایشنامه این اثر که بر اساس اشعار تادئوش روژه ویچ نویسنده، شاعر و نمایشنامه‌نویس اهل لهستان نوشته شده است داستان سربازی را بیان می کند که روی تخت بیمارستان، به هوش می آید و در می یابد که دو پای خود را از دست داده است.

او از طرفی به خاطر می آورد در زمانی که در حال جنگیدن بوده چه کرده و چگونه به این جراحت دچار شده است و از طرف دیگر درگیر رویارویی با وضعیت جدید خود است؛ برخورد با حالات روحی خود و برخورد با کسانی که روزی او را ایستاده بر پاهای خود دیده اند.

در این نمایش که کاری از گروه تئاتر بازی است نگار عابدی در بخش باند صدا (فارسی و انگلیسی)، خسرو پسیانی بخش تکنیک، امیر علی وفایی و حامد عشقی تصویر، بامداد افشار هم در بخش طراحی و مهندسی صدا فعالیت دارند.

دستیار کارگردانی و برنامه ریزی این پروژه توسط امیرحسین دوانی، ترجمه متن به انگلیسی توسط مامک نوربخش و ترجمه اشعار توسط محمدرضا فرزاد انجام شده است.

مدیریت تولید این پروژه نمایشی را نیز رکسانا مهرافزون بر عهده دارد.

نمایش «وضعیت صفر» که به دو زبان فارسی و انگلیسی آماده می شود، روز پنج شنبه ۲۶ آذر به زبان انگلیسی و روز جمعه ۲۷ آذر به زبان فارسی اجرا خواهد شد.نظر شما:

نمــا فــستیوال