تاریخ انتشار : ۱۷ - فروردین - ۱۳۹۵   بخش : جشنواره های ایرانی

دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان اعلام کرد که تمامی متون و طرح های رسیده به دبیرخانه فرصت حضور در مرحله بازبینی را خواهند داشت.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از مهر ، محمد تقی پور دبیر این دوره از جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان بیان کرد: با توجه به نگاه آکادمیک و علمی هیات انتخاب این مرحله از جشنواره خانم آزاده انصاری و آقایان فرهاد مهندس پور و علی پاکدست که توجه ویژه ای بر کیفیت آثار و ویژگی های عروسکی و خلاقانه آثار دانشگاهی داشته اند، تصمیم گرفته شد تا تمامی کارهای پیشنهاد شده به مرحله بازبینی راه پیدا کنند.

وی تاکید کرد: نمایش عروسکی می تواند از یک ایده ساده شکل بگیرد و در اجرا به اثری قابل توجه تبدیل شود از این رو با نظر هیات انتخاب فرصت نمایش و اجرای ایده های عروسکی از هیچ گروهی گرفته نمی شود.

دبیر جشنواره چهاردهم تصریح کرد: هیات انتخاب برای اولین بار در تاریخ جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویان با نگاه آکادمیک و علمی که به این حوزه داشته است مجموعه طرح ها و متون پیشنهادی را بررسی کرده و پیشنهادهای خود را برای تک تک متون ارائه داده اند.

تقی پور با اشاره به فشردگی زمانبندی در این دوره جشنواره و تلاش گروه های دانشجویی عروسکی برای آماده کردن کار ابراز امیدواری کرد که در این دوره شاهد نمایش هایی خلاقانه و بدیع از تئاتر عروسکی آکادمیک ایران باشند.

مرحله بازبینی آثار متقاضی حضور در جشنواره از هفته اول اردیبهشت آغاز می شود.نظر شما:

نمــا فــستیوال