تاریخ انتشار : ۸ - شهریور - ۱۳۹۵   بخش : مصاحبه مبارک 16 - مصاحبه ها

حجت علیخانی یکی از اعضای هیئت بازبینی آثار بخش بین الملل شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی یکی از هنرمندانی بود که به تماشای نمایش “گنبد به دوش” به نویسندگی سجاد طهماسبی و به کارگردانی پوپک عظیم پور نشست . پس از اجرا خبرنگار تئاتر فستیوال نظر وی را راجع به این نمایش و آثار اجرا شده در این جشنواره جویا شد . نتیجه ی این مصاحبه را می توانید در ادامه بخوانید :

تئاتر فستیوال

حجت علیخانی با بیان اینکه پوپک عظیم پور بیشتر در عرصه ی تدریس فعال است ،  در مورد نمایش “گنبد به دوش” گفت : ما در این نمایش هم جنبه ی تدریسی را می دیدیم . در این کار خیلی از چیز ها به نوعی برای مخاطب آموزشی بود . آن بخش ها را خیلی پسندیدم . کار هم کار خوبی بود ، فقط تنها چیزی که به نظر من رسید و شاید به خاطر اجرای جشنواره و اینکه کار را با عجله رسانده اند ، باشد و شاید هم از آن غافل مانده اند و حس می کنم که می توانند برای اجرای عمومی – البته این پیشنهاد و سلیقه من است –  هم در زبان و هم در مایه های طنز که می توانست بیشتر مبتنی بر فرم باشد ، مقداری تجدید نظر کنند . طنز کوچکی که می تواند مخاطب را جذب کند و به نظر من می توان این داستان زیبا را با مایه های طنزی که به آن اضافه می شود ، تبدیل به یک کار موفق کند .

علیخانی در مورد سایر اجراهای جشنواره نیز به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : من کار های ایرانی را خیلی کمتر دیدم . کار های بین الملل را دیده ام و می خواهم بگویم که کار های خارجی همه نسبت به کارهای سال های قبل پیشرفت داشته اند ، کارهایی که دیدم کار های به نسبه از سال های قبل بهتر بود . من از نزدیک با گروه های خارجی ارتباط داشتم و حس می کنم که گروه های خیلی بهتری را دعوت کرده بودند . چند کار را واقعا پسندیدم ، کار هلند و لهستان ( نمایش خیابانی ) کارهای بسیار خوبی بودند ، کار هند را هم دیدم و پسندیدم .

در مجموع سال های قبل دو یا سه کار خوب بود و بقیه کارهای خوبی نبودند ، اما امسال کار های خارجی که دعوت شده بودند به نظرم کارهای خوب و قابل تاملی بودند .نظر شما:

نمــا فــستیوال