تاریخ انتشار : ۱۷ - اسفند - ۱۳۹۴   بخش : رویداد نگار
بازیگر بریتانیایی با ایفای نقش اصلی نمایشنامه ˝ریچارد سوم˝ اثر ویلیام شکسپیر به صحنه می‌رود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش “ریچارد سوم” نوشته ویلیام شکسپیر با نقش‌آفرینی رالف فاینس بازیگر شناخته‌شده انگلیسی ششم ژوئن در تئاتر “آلمیدا” به صحنه می‌رود.

“ریچارد سوم” یکی از محبوب‌ترین و مشکل‌ترین تراژدی‌های شکسپیر است. این اثر یکی از چهارگانه شکسپیر به شمار می‌رود. این چهارگانه از نمایشنامه‌های اولیه شکسپیر و بر اساس ماجراهای تاریخی شکل گرفته است. سه گانه بعدی او از “ریچارد دوم” و “هنری چهارم” در دو بخش و “هنری پنجم” تشکیل شده است. تاریخ تدوین نمایشنامه “ریچارد سوم” را ۱۵۹۱-۱۵۹۲ دانسته‌اند.

“ریچارد سوم” بر اساس سرگذشت و نقش ریچارد سوم در دوران پادشاهی انتهای قرون وسطا و بر اساس جنگ طوایف بر سر تاج فرمانروایی انگلستان شکل گرفته است.

ونسا ردگریو نقش ملکه مارگارت را در این کار بازی می‌کند. همچنین ریچارد مارتین فریمن، مارک رایلنس و کوین اسپسی دیگر بازیگران این نمایش اند. اسامی سایر بازیگران به زودی اعلام می‌شود.

رالف فاینس بازیگر فیلم‌هایی چون “هتل بزرگ بوداپست” ، “اسکای‌فال” ، “آرزوهای بزرگ” ، بیمار انگلیسی” و… است. او امسال به‌عنوان جانشین جودی دنچ نقش “ام” رئیس جیمز باند را را در فیلم “اسپکتر” ایفا کرد.نظر شما:

نمــا فــستیوال