تاریخ انتشار : ۳ - اسفند - ۱۳۹۴   بخش : رویداد نگار
نمایش ˝شاهزاده خانم بد ترکیب˝ تازه‌ترین کارگردانی مریم کاظمی با بازی حسین محب اهری آخرین روزهای تمرین خود را برای اجرا در تالار هنر پشت سر می‌گذارد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، همکاری این دو هنرمند در تئاتر کودک و نوجوان تا کنون به تولید آثاری موفق و پر مخاطب انجامیده که توقع مخاطب را نیز نسبت به کیفیت آثار نمایشی ویژه این گروه سنی بالا برده است. نمایش‌های “خاله مرجان و خروس” ، ” غول بزرگ مهربون” ، “رام کردن زن سرکش” ، “کلوچه دارچینی” و … که در سال‌های اخیر به اجرا در آمده‌اند نمونه ای از یکدستی اجرا ، نظم و بازی را به نمایش گذاشته‌اند. طبیعی است که بسیاری از دوست داران نمایش‌های کودک و نوجوان چشم به راه شاهزاده خانم بدترکیب با هنرمندی این بازیگران باشند.

تمرین “شاهزاده خانم بد ترکیب” با حضور تعدادی از اعضا ثابت گروه تئاتر مستقل و جمعی از بازیگران حرفه ای تئاتر کودک و عروسکی انجام می‌شود. همچون کارهای گذشته این کارگردان موسیقی و حرکت و شعر نقش مهمی در شکل گیری اجرا دارند از این رو تماشای تمرین هر روزه این گروه تمرکز بر حرکات و ریزه کاری‌های خاص موسیقی و ریتم را می‌طلبد.

آنا نمکچیان ، پریسا فلاح زاده ، نازنین صفا، شیما میرمهدی ، میترا کریم خانی ، نرگس صفا منش، مهناز غمخوار، آزیتا خرمی ، مریم علیپور و سعید قره داغلی ، مهراد زمانی ، علی خلعتبری، مهدی رمضانزاده و … از جمله بازیگران این نمایش هستند.

شاهزاده خانم بد ترکیب نوشته اوراند هریس است که ترجمه آن را سید حسین فدایی حسین انجام داده و ماجرای شاهزاده خانم اسمرالدا را به نمایش می‌گذارد. در این نمایش کودک و نوجوان ، شاهزاده خانم اسمرالدا شبیه دیگر شاهزاده خانم‌ها نیست ، چشم‌هایش بیروح شبیه شیشه ، بینی‌اش سر بالا مثل فنجان و دهانش رو به پایین و اخمو است. همه فکر می‌کنند او زشت است ولی کسی جرات ابراز آن را ندارد تا اینکه …

طراحی و ساخت عروسک‌های این نمایش را همچون پروژه‌های دیگر گروه سهیلا باجلان انجام داده و طراحی صحنه را رضا مهدی زاده بر عهده دارد. فرید نوایی آهنگسازی این نمایش موزیکال را انجام داده است.نظر شما:

نمــا فــستیوال