تاریخ انتشار : ۱ - آذر - ۱۳۹۴   بخش : جشنواره های ایرانی

بخش نمایشگاهی عکس‌های «جشنواره سراسری تئاتر مقاومت»، دوشنبه ۲ آذر، در نگارخانه «تابستان» خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، ستاد اجرایی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت فراخوان مسابقه عکاسی این جشنواره را در ماه مهر، منتشر کرد.

در این فراخوان‌ آمده بود: «عکاسی هنری است فراگیر که تمام افراد جامعه با آن ارتباط دارند و با توجه به پیشرفت تکنولوژی این هنر نیز متحول و عمیق شده است. امروز دیگر هر گروه نمایشی عکاس خود را دارد که لحظات مختلف تولید و تمرین و اجرای آن را ثبت می‌کند این برای عکاسی و تئاتر مهم است به همین منظور جشنواره تئاتر مقاومت در پانزدهمین دوره برگزاری‌اش و با رویکردی متفاوت با ادوار گذشته عمل کرده و اقدام به برگزاری بخش مسابقه عکس می‌کند.»

در پی این فراخوان، ۲۹۰ عکس که از تئاترهایی با موضوع و محوریت جنگ گرفته شده و مربوط به ۱۰ سال اخیر است، به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. از میان این آثار، ۳۰ اثر با ابعاد ۷۰ در ۵۰ سانتیمتر، از ۱۴ عکاس به بخش نهایی و نمایشگاهی راه یافته است.

گفتنی است، این پانزدهمین دوره جشنواره تئاتر مقاومت بوده و نخستین دوره‌ای است که بخش عکس به دبیری مهدی آشنا، در قالب این جشنواره برگزار می‌شود.

این نمایشگاه تا ۷ آذر ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار همه‌روزه از ساعت ۱۳ تا ۲۰ به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.نظر شما:

نمــا فــستیوال