۳۰ کشور متقاضی حضور در جشنواره کودک


پیام دهکردی از آمادگی ۳۰ کشور برای حضور در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان خبر داد

 تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، دبیر بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان همدان گفت: تا امروز در بخش بین‌الملل بیش از ۳۰ کشور تقاضای خود را برای حضور در این جشنواره اعلام کرده‌اند که پس از بررسی این درخواست‌ها باید تصمیم بگیریم با کدام یک از آن‌ها وارد مذاکره شویم.

به گفته دهکردی، بریتانیا، ژاپن، پرو، اسپانیا، لبنان، ارمنستان، ایتالیا، تایوان، لهستان، آلمان، تونس، گرجستان، فرانسه، بلژیک و هند از جمله کشورهای متقاضی حضور در جشنواره هستند.

بخش بین‌الملل این جشنواره با حضور نمایش‌های منتخب به صورت غیر رقابتی برگزار خواهد شد. نمایش منتخب نیز با انتخاب تماشاگران در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار می گیرد. تبادل تجربه و بهره گیری از تکنیک‌های نوین هنر تئا‌تر و معرفی گروه‌های شناخته شده بین‌الملل و حمایت از تولیدات مشترک، مهم‌ترین معیار در انتخاب آثار این بخش است.

دهکردی در ادامه با اشاره به استقبال بسیار خوب گروه‌های شهرستانی از دو بخش خردسال و نمایش خیابانی نیز گفت: امسال خوشبختانه اتفاق مثبتی که رخ داده، حضور فعال گروه‌های شهرستانی برای حضور در جشنواره است به طوریکه ۱۲ اثر به مرحله بازبینی در بخش خردسال رسیدند که این گروه‌ها از شهرهای تهران، رشت، ملایر، همدان، سنقر، مشهد، سنندج هستند.

وی ادامه داد: همچنین ۲۳ اثر به مرحله بازبینی بخش خیابانی رسیدند که در این بخش نیز حضور گروه‌های شهرستانی قابل اعتناست. آثاری از شهرهای تهران، کرمانشاه، ساری، مشهد، تویسرکان، همدان، آستانه اشرفیه، خرمشهر، اصفهان، مبارکه، ملایر و ورامین در این بخش به مرحله بازبینی رسیدند.

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی جشنواره کودک و نوجوان همدان از ۱۵ مهرماه کار خود را آغاز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *