تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهرداد رایانی مخصوص مدیر امور بین الملل اداره کل هنرهای نمایشی به دعوت “ایودا اوتی گویا” دبیر کل یونیمای جهان و نیز مدیر مرکزبین المللی “تاپیک” با حضور در کشور اسپانیا، مجموعه ای از دیدارهای فرهنگی و تئاتری را برای ارتقای سطح روابط به مدت ۳ روز انجام دادند.

در این دیدارها که با همراهی علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا انجام گرفت، مباحث گوناگون همچون تبادل آثار نمایشی، برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی و نیز هفته های تئاتر” ایران در اسپانیا” و “اسپانیا در ایران” مورد بررسی قرار گرفت.

دیدار با استاندار ایالت باسک و شمال اسپانیا، معاون فرهنگی ایالت باسک و شهردار شهر فرهنگی هنری تولوسا از جمله دیدارهای فرهنگی و کلان این سفر بود. همچنین گفت و گو با مدیر مرکز ملی تئاتر اسپانیا ، مدیر مرکز فرهنگی دونوستی در شهر سن سباستین ، مدیر تئاتر شهر سن سباستین ، مدیران مدرسه تئاتر و حرکات نمایشی استان باسک، چند کارگردان معاصر تئاتر اسپانیا، مدیران چند کمپانی تئاتر و … از دیگر دیدارهای این سفر به شمار می آید.

در کنار این نشست ها و مباحث انجام گرفته ، نمایشگاه عروسک های نمایشی زهرا صبری در شهر تولوسا و مرکز بین المللی نمایش عروسکی تاپیک که برای مدت ۶ ماه به نمایش گذاشته شده با حضور مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی افتتاح شد.

بازدید از تالار های نمایشی شهرهای سن سباستین و تولوسا، موزه نمایش عروسکی مرکز بین المللی تاپیک ، موزه هنرهای معاصر شهر تولوسا، موزه سن گل مو در شهر سن سباستین ، مرکز فرهنگی دونوستی و … از دیگر رویدادهای رخ داده در این سفر بود.