آسمان عروسک ها به یاد داوود رشیدی همچنان آبی است


رشیدی

داوود رشیدی درگذشت . خبری که برای تمامی اهالی عرصه ی تئاتر خبری دردناک و شوکه کننده بود . او جزء ۵ بازیگر بزرگ ایران است که به همراه یکدیگر توانستند آثاری را خلق کنند و به روی صحنه ببرند که قطعا در تاریخ هنر این سرزمین ماندگار خواهد ماند . عزت الله انتظامی ، علی نصیریان ، محمدعلی کشاورز و جمشید مشایخی که خداوند آنها را سالم نگه دارد . انشاء الله .

و در این روز های جشنواره تئاتر عروسکی شاید نبود او بیشتر برایمان سخت باشد چراکه داوود رشیدی جزء هنرمندانی بود که همیشه تئاتر ، تئاتر عروسکی و کودکان را دوست داشت و برای آنها ارزش قائل بود .

علاوه بر او ، همگی ما خانواده ی او را می شناسیم که چگونه در عرصه ی تئاتر عروسکی و کودک فعال بوده اند و خاطرات دلنشین و ماندگاری را برای نسل های مختلف رقم زده اند . لیلی رشیدی و احترام برومند که از همین جا به آنها تسلیت می گوییم و البته مرضیه برومند دبیر پانزدهمین و شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی که تلاش خود را برای هرچه بهتر برگزار کردن این جشنواره انجام داد .

همه ما هم مثل خانواده داوود رشیدی در غم از دست دادن او ناراحت و عزاداریم ، اما حال بایستی با جشنواره تئاتر عروسکی چه کرد ؟

ما از جشنواره تئاتر عروسکی می خواهیم که آسمان عروسک ها را همچنان آبی نگه دارد . برای کودکان سرزمینمان آن را آبی نگه دارد . که قطعا داوود رشیدی نیز در همان آسمان آبی به نظاره ی ما خواهد نشست و از شادی کودکانمان شاد خواهد بود .

الناز امیرخانی از طرف تحریریه ی تئاتر فستیوال

۶ نظر ثبت شده است .

 1. سیمین گفت:

  خدا رحمتشون کنه و سایر هنرمندان ما رو حفظ کنه و سلامتی بده بهشون .
  این بزرگان با آثاری که داشتند هیچ وقت از یاد مردم نمی رند

 2. علیرضا طالبی گفت:

  این روزها شبکه مستند ، مستندهای خوبی از این هنرمند بزرگ پخش می کنه . از همین تریبون ازشون تشکر و سایر دوستان رو دعوت به تماشای اون می کنم .
  روحشان شاد

 3. مفیدی گفت:

  تسلیت به مرضیه برومند عزیز

 4. عطایی گفت:

  روحش شاد .

 5. قربانی گفت:

  روحش شاد و یادش گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *