آغاز به کار جشنواره تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر


هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر، بعد از ظهر سه شنبه ۲۷ خردادماه به میزبانی استان خوزستان آغاز به کار کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال، هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر به دبیری حجت الاسلام لطف الله سپهر فعالیت خود را در سه بخش تئاتر صحنه‌ای، تئاتر خیابانی و نمایشنامه نویسی به مدت سه روز در شهرستان‌های خرمشهر و آبادان آغاز کرد.

در این دوره از جشنواره بیش از ۲۵۰اثر از ۲۴ استان کشور به دبیرخانه هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت فتح خرمشهر ارسال شد که از میان آثار اسالی  در بخش صحنه ای، ۱۲۳ نمایش از ۲۴ استان و در تئاتر خیابانی، ۹۳ اثر از ۱۷ استان و در بخش نمایشنامه نویسی، ۵۵ متن از ۱۸ استان برگزیده شد.

فریندخت زاهدی، حفیظ الله رفیعی و یونس آبسالان داوری آثار این دوره از جشنواره را بر عهده خواهند داشت.

از جمله نمایش‌های راه یافته به بخش تئاتر صحنه‌ای می‌توان به «پاییز نگفته بود» از فارس، «خنک مثل صبح» و «روایتی از قصه ای کهن» از همدان، «ما چهار نفر بودیم» و «خون رقصه» از خوزستان، «در یک لحظه اتفاق افتادم» از آذربایجان شرقی، «باز می گردم به خانه ام» از کرمانشاه، «ماه گرفتگی» از گلستان، «تاریخ یک مادر» و «تمام شهر بارانیست» از تهران، «هر اندازه نزدیک که همان اندازه دور» از گیلان و «خداحافظ رفیق» از مرکزی اشاره کرد.

همچنین «بابا نفس داد» و «روایت من و بابام» از آذربایجان شرقی، «برزیل با طعم سمبوسه» از اصفهان، «عطش و آتش» و «پستچی نامه ها باد است» از ایلام، «پاکسازی» از تهران، «عتیقه» از لرستان، «پیچ و خم دیدار» از خوزستان و «مرگی دیگر» از کردستان عراق از جمله آثار راه یافته به بخش تئاتر خیابانی این جشنواره هستند.

جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر، روز جمعه ۳۰ خرداد ماه  همزمان با سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران به کار خود پایان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *