تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نهمین جشنواره دانشجویی تئاتر سوره که از مهرماه به دبیری رضا مرشد در پنج بخش نمایشنامه‌نویسی، مسابقه صحنه، تجربه‌های نو، کارگاه تجربه‌های نو، رپرتوآر کلاسی شروع به‌کار کرده بود به روزهای برگزاری خود نزدیک می‌شود.

اولین رویداد مهم تغییر در تاریخ برگزاری جشنواره از پنجم به دوم اسفند ماه است.

گفتنی‌است که در حاشیه برگزاری جشنواره کارگاه‌هایی با عناوین؛ کارگاه ترجمه به سرپرستی اصغر نوری، کارگاه پرفورمنس آرت به سرپرستی امیر راد، کارگاه تئاتر فیزیکال به سرپرستی یاسر خاسب و کارگاه رقص معاصر به سرپرستی مصطفی شب‌خوان برگزار شده‌است.

همین‌طور لازم به ذکر است چندین کارگاه دیگر از جمله کارگاه نمایش‌نامه‌نویسی محمد امیریاراحمدی و مجموعه کارگاه‌های “وقتی میخواهیم برای یک دکمه کت بدوزیم”به سرپرستی جابر رمضانی، یوسف باپیری و حسین توازنی‌زاده و کارگاه کشف کنش بدنی از طریق پانتومیم معاصر در طی روزهای جشنواره به صورت رایگان برگزار شد.

از دومین رویداد مهم در برگزاری نهمین جشنواره تئاتر سوره می‌توان به همکاری با سالن‌ها و مکان‌های فرهنگی مختلف اشاره کرد.

از جمله موزه‌ هنرهای‌ معاصر که کارگاه پرفورمنس آرت به سرپرستی امیر‌ راد باهمکاری این مکان برگزار شد.

مجموعه عمارت روبه‌رو از دیگر مراکز همراه جشنواره است که میزبانی برخی از کارگاه‌های جشنواره را بر عهده دارد.

گفتنی‌است که اجرای عمومی اثر برگزیده بخش تجربه‌های نو نیز در سال ۹۷ به این مجموعه معرفی خواهد شد.

مرکز تئاتر مولوی از دیگر اماکن همراه این دوره از جشنواره است. این مرکز که از دیرباز میزبان تئاترهای دانشگاهی بوده‌است، در این دوره با در اختیار گذاشتن سالن‌  کوچک برای اجراهای جشنواره نقش مهمی در برگزاری این جشنواره را ایفا کرده‌ است.

اختتامیه این جشنواره در تاریخ دهم‌ اسفند ماه سال جاری با معرفی آثار برگزیده و تقدیر از فعالان و اساتید تئاتر دانشگاهی در دانشگاه سوره برگزار می‌شود.