نگاهی به آثار نمایشی جدیدی که در تماشاخانه‌های تهران به روی صحنه خواهند آمد:

آغاز دور جدید اجرا‌های تماشاخانه های تهران با ۲۴ نمایش


%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1

اجرای بسیاری از نمایش‌های روی صحنه تئاتر با شروع ایام عاشورای حسینی در تالارهای نمایشی تهران پایان یافت و برخی از آثار نمایشی که تا پیش از این ایام روی صحنه بودند، اجراهای خود را از ۱۲ مهر ماه از سر خواهند گرفت.

مجموعه تئاترشهر و اجرای دو نمایش جدید

نمایش “کلنل” به نویسندگی و کارگردانی خیراله تقیانی‌پور از ۱۴ مهر ماه با بازی حسین پاکدل، شهرام حقیقت‌دوست، مونا فرجاد، اتابک نادری، سیروس همتی، علی سلیمانی، وحید نفر، علی‌رضا ناصحی، آتیه جاوید، الهه شه‌پرست، جوادپورزند، حسین شفیعی، آناهیتا خسروی، سمیرا سلیمی، رها مقدم، محسن مهری‌دروی، میلاد ابراهیمی، محمدشکری، سیامک توده‌فلاح، امیر باده‌دست و آیسان حداد ساعت ۱۹:۳۰ در تالار اصلی مجموعه تئاترشهر به روی صحنه خواهد آمد.

ایوب آقاخانی که نمایش “هفت عصر هفتم پاییز” را از ۲۲ شهریور ماه با بازی رحیم نوروزی، لیلا بلوکات و محسن بهرامی در تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر به روی صحنه آورده است، اجرای این اثر را از ۱۲ مهر ماه ساعت ۱۹:۴۵ در این تالار نمایشی از سر خواهد گرفت.

در تالار قشقایی این مجموعه نیز از ۱۲ مهر ماه اجراهای نمایش “چه کسی سهراب را کشت؟” به نویسندگی و کارگردانی شهرام کرمی ادامه خواهد داشت. این اثر نمایشی با بازی بهرام شاه‌محمدلو، رویا افشار، فرید قبادی، سروش طاهری، حسین پورکریمی و آبان حسین‌ آبادی ساعت ۱۹ به روی صحنه می‌رود.

همچنین نمایش “شب شرقی” از ۱۲ مهر ماه اجراهای خود را ادامه خواهد داد. محمد پویا، ‌ هدی والی و محمد خداوردی در این نمایش به کارگردانی ناصح کامگاری که ساعت ۱۹:۳۰ در تالار سایه اجرا می‌شود ایفای نقش می‌کنند.

پلاتو اجرا این مجموعه نیز از ۱۲ مهر ماه ساعت ۱۸ میزبان اثری با عنوان “تور عروسی مامان” به نویسندگی و کارگردانی مریم منصوری می‌شود. بازیگران این نمایش دیبا دبیری و مینا شجاعیان هستند.

دور جدید اجراهای تماشاخانه ایرانشهر با اثری از رویا نونهالی

رویا نونهالی از ۱۳ مهرماه ساعت ۲۱ نمایش “اسطوره می‌شوم” نوشته ماه‌گل مهر را با بازی روزبه مهر، مروارید مهر، پیروز مهاجرى، برزو مهر، گلنار مهاجرى، حمیرا نونهالى و رویا نونهالى در سالن استاد سمندریان این تماشاخانه اجرا خواهد کرد.

“بکت” نیز عنوان نمایشی نوشته ژان آنوی به کارگردانی مصطفی میرمنتظمی است که از ۱۳ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ با بازی داریوش موفق، عباس جمالی، علی نجفی، فراز سرابی، مجید آهنگران، سپیده صباغ، عزالدین توفیق، ساغر شکوری، علی آرتین، مریم شجاعی، رضا درویش و مهدی میراکبری در سالن استاد ناظرزده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرا خواهد شد.

خانه هنرمندان ایران میزبان ۳ نمایش جدید

یوسف باپیری نمایش “چشم‌های بسته از خواب” را از ۱۲ مهرماه ساعت ۱۸ با بازی پاوان افسر، مهران مرادی و افسون یدملت در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا خواهد کرد. این اثر نمایشی نوشته محمد چرمشیر، بازخوانی داستانی است با نام “پسرم قاتل است” نوشته‌ برنارد مالامود، از مجموعه داستان‌‌های کوتاه‌ با عنوان “مردی که کشتمش” با ترجمه اسداله امرایی است که نشر افراز چاپ کرده است.

“انتری که لوطی‌اش مرد” نام نمایشی نوشته بابک محمدی است که محمود اکبرشاهی آن را کارگردانی کرده است. این اثر نمایشی از ۱۲ مهر ماه ساعت ۱۹:۳۰ با بازی محمود اکبرشاهی در این تالار نمایشی به صحنه می‌آید.

نمایش “قطار سانست لیمیتد” نیز اثری از کورمک مک کارتی است که فرانک حیدریان آن را طراحی و کارگردانی کرده است. این نمایش از ۱۲ مهر ماه ساعت ۲۱ با بازی احمد ساعتچیان و مهدی بجستانی در این تماشاخانه به روی صحنه می‌رود.

افسانه ماهیان و بهاره رهنما در پردیس تئاتر شهرزاد

“خورشیدهای همیشه” نمایشی نوشته بهاره رهنما، علی رادی و زهرا اسماعیل‌زاده است که کارگردان آن بهاره رهنماست. این اثر از ۱۳ مهر ماه ساعت ۲۱:۳۰ در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد با بازی اکرم محمدی و بهاره رهنما اجرا خواهدشد.

افسانه ماهیان نیز نمایش “کوکوی کبوتران حرم” نوشته علیرضا نادری را از ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۹ با بازی مرضیه بدرقه، بهناز جعفری، ناهید مسلمی، مسیح کاظمی، عاطفه رضوی، فروغ قجابگلی، مرضیه وفامهر، یلدا عباسی، فرزانه سهیلی، گیتی قاسمی، شقایق دهقان، شیدا خلیق و با صدای امیر جعفری در سالن شماره دو این پردیس تئاتری به صحنه خواهد آورد.

“پچ‌پچه‌های پشت خط نبرد” نوشته علیرضا نادری و کار اشکان خیل‌نژاد نمایشی است که اجرای آن از ۲۵ مرداد ماه در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد آغاز شده است. این اثر از ۱۲ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ با بازی محمد اشکان‌فر، سینا بالاهنگ، حمید رحیمی، کیوان ساکت‌اف، محمدهادی عطایی، مهدی فریضه، امیراحمد قزوینی و نوید محمدزاده اجراهای خود را از سر می‌گیرد.

تئاتر مستقل تهران میزبان چهار نمایش جدید

نمایش “کروکی” به نویسندگی و کارگردانی مجتبی احمدی از ۱۲ مهر ماه ساعت ۱۷:۳۰ اجرا می‌شود. در این نمایش سعید چنگیزیان ایفای نقش می‌کند و ژیلا صادقی، سپند امیرسلیمانى و الهام کردا بازیگران ویدئویی این نمایش هستند.

همچنین نمایش “اپراتور نسل چهارم” به نویسندگی و کارگردانی باقر سروش با حضور بهاره رهنما، امیر مهدی ژوله، شهروز دل افکار و نسیم اسدپور از ۱۲ مهرماه ساعت ۱۹ اجرای عمومی خود را در این تالار نمایشی آغاز خواهد کرد.

محمد مساوات که پیش از این نمایش “بی پدر” را با جمعی از استعدادهای جوان بازیگری در تئاترشهر به صحنه برد و مورد استقبال همگان قرار گرفت، این بار و در ادامه روند گذشته خود نمایش “این یک پیپ نیست” را با حضور محمد علی محمدی، رومینا مؤمنی، ابراهیم نائیج، میلاد آریافر، حسین منفرد و علی حسین زاده از ۱۲ مهرماه ساعت ۲۰:۴۵ به صحنه خواهد برد.

نمایش “مورچه‌ها” به نویسندگی احسان عزتی و علی مسعودی و کارگردانی علی علوی و بازی سعید اکبرزاده از ۱۲ مهر ماه ساعت ۱۶ در تئاتر مستقل تهران به روی صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه پالیز و شروع اجرای نمایش “دریبل”

“دریبل” نمایشی به نویسندگی داریوش علیزاده و کارگردانی سعید دشتی است که از ۱۳ مهر ماه ساعت ۲۱ در سالن شماره دو تماشاخانه پالیز به روی صحنه خواهد رفت. در این درام اجتماعی صحرا اسدالهی، رایکا ابراهیمی، نادر فلاح، داریوش علیزاده، پریچهر قنبری، نیما شعبان نژاد و پوریا شکیبایی نقش آفرینی خواهند کرد.

شهاب‌الدین حسین‌پور نیز نمایش “طپانچه خانم” نوشته محمدامیر یاراحمدی را با بازی مارال فرجاد، آرش فلاحت‌پیشه، محمد نادری، ندا مقصودی، گیلدا حمیدی، بهزاد جاودان‌فرد، غزاله جزایری، جواد پورحیدری، مرضیه سهراب، سیما خزاعی و سعیده آغویی از ۲۹ شهریور ماه در سالن شماره یک این تماشاخانه به صحنه آورده است. این اثر نمایشی نیز از ۱۲ مهر ماه اجراهای خود را در این تماشاخانه از سر خواهد گرفت.

نمایش “زبان تمشک‌های وحشی” نوشته نغمه ثمینی و کار شیوا مسعودی است که از ۹ مرداد ماه در سالن شماره یک این تالار نمایشی روی صحنه است. این نمایش نیز از ۱۳ مهر ماه اجرای آن آغاز خواهد شد. صابر ابر، علی شادمان و الهام کردا نقش آفرینان این اثر هستند.

آغاز یک اثر نمایشی جدید در تالار مولوی

نمایش “گرترود، روح پدر هملت” نوشته و کار سید میثم مطهری از ۲۸ شهریور ماه ساعت ۲۰:۳۰ با بازی طناز تهرانی، بهنام حسن‌پور، لطف‌الله کارگری‌آریان، بهنام آرام و شمیسا اسدی در تالا کوچک مولوی روی صحنه است. این اثر نمایشی نیز از ۱۲ مهر ماه اجراهای آن آغاز خواهد شد.

“لوسیا” عنوان اثر نمایشی جدیدی نوشته شهاب مهربان و سپهر زمانی است که شهاب مهربان کارگردان آن است. ملودی آرام نیا، سپهر زمانی، سارا شاهرودیان، وحید حبیبیان، مریم نقیبی، ماهانا نریمانی و جواد پولادی در این نمایش که از ۱۲ مهر ماه ساعت ۱۸ در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود، نقش‌آفرینی می‌کنند.

تماشاخانه سنگلج و تالار حافظ

“پایان بازی” نمایشی نوشته فردریش دورنمات است که به کارگردانی افشین زمانی و با بازی علی قربانخانی، مهیار قزل سوفلو، سیدمحمد سعیدی، محمد شهباز طهرانی، فرزاد آیتی، مونا کرمی، فرانک جلیلی، بیاینا محمودی، میر نادر مظلومی، نریمان عابدی، آرین فرزانه، سهیل محزون، وحید کلیایی، سیدعلی موسوی، شیرین‌ صفایی، افشین زمانی و محمدرضا خادمی از ۱۹ شهریور ماه در تماشاخانه سنگلج ساعت ۱۹:۳۰ روی صحنه است. این اثر نمایشی پس از تعطیلات ایام عاشورای حسینی از ۱۲ مهر ماه اجراهای خود را از سر می‌گیرد.

مصطفی ملک‌مکان نیز نمایش “غسالخونه” نوشته سهند خیرآبادی را از ۱۸ شهریور ماه در تالار حافظ روی صحنه آورده است. این نمایش با بازی شبنم گودرزی، نادر فلاح، علی برقی، محمد حسینی، مصطفی پور‌یوسف، جوانه دلشاد، حسین سپهرنژاد، اریک قاراسمیان، اردوان اربابی، هادی محرابی و رامین پرچمی از ۱۰ مهر ماه ساعت ۱۹ اجراهای آن از سر گرفته شده است.

منبع: هنرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *