آغاز فعالیت تالارهای نمایشی از اولین روزهای نوروز ۹۷


جلسه هماهنگی برنامه های روز ملی هنرهای نمایشی روز جمعه ۴ اسفند با حضور مهدی شفیعی و دیگر مدیران اداره کل هنرهای نمایشی برگزار و برنامه های اجرایی در نوروز ۹۷ مورد بررسی قرار گرفت.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی در جلسه هماهنگی برنامه های روز ملی هنرهای نمایشی با اشاره به تعطیلات نوروز و اهمیت قرار گرفتن روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم کشور تاکید کرد: امسال دومین سالی است که جامعه تئاتر ایران همزمان با دیگر هنرمندان تئاتر دنیا در روز جهانی تئاتر، روز ملی هنرهای نمایشی را گرامی خواهد داشت. هنرمندان تهران و دیگر استان های کشور با بهره گیری از ظرفیت نوروز میزبان مهمانان نوروزی خواهند بود به خصوص روز هفتم فروردین که در تقویم کشور به نام گرامیداشت هنرهای نمایشی آمده از سوی هنرمندان سراسر کشور پاس داشته می شود.

وی با اشاره به تجربه موفق اجرای تئاتر در ایام نوروز تاکید کرد: ضرورت دارد تالارهای تئاتر برنامه های نمایشی خود را از روزهای نخست سال آغاز کرده و برنامه هایی همزمان با روز ملی هنرهای نمایشی داشته باشند.

شفیعی تصریح کرد: همان طور که نمایش های کمدی از اولین روز فروردین ۹۷ اجرای خود را آغاز خواهند کرد با همراهی شورای ارزشیابی و نظارت، فرایند ارزیابی و صدور پروانه برای نمایش های صحنه ای تالار های نمایشی زیر مجموعه اداره کل هنرهای نمایشی و ویژه برنامه های تئاتر خیابانی برای فروردین با دقت و سرعت به انجام خواهد رسید.

در این جلسه مدیران تالار های سنگلج، هنر، خانه نمایش و مجموعه تئاتر شهر به بیان برنامه اجراهای صحنه ای همزمان با روز ملی هنرهای نمایشی پرداختند.

در این جلسه مقرر شد تماشاخانه سنگلج از ۳ فروردین و تالارهای مجموعه تئاتر شهر و هنر از ۷ فروردین میزبان مخاطبان تئاتر باشند.

مدیر هماهنگی تئاتر استان ها نیز از برنامه ریزی استان های مختلف کشور برای اجرای نمایش های صحنه ای و خیابانی همزمان با تعطیلات نوروز خبر داده و تصریح کرد که به زودی برنامه های هر استان که توسط انجمن هنرهای نمایشی استان ها با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها برنامه ریزی شده است، اعلام خواهد شد.

مدیر کانون تخصصی تئاتر خیابانی نیز از آمادگی این کانون برای ویژه برنامه های نوروزی و اجرای نمایش های خیابانی در روز ملی هنرهای نمایشی در شهر تهران خبر داد.

در ادامه این جلسه نحوه اطلاع رسانی این رویداد، بهره گیری از تبلیغات شهری، تعامل با دیگر نهادهای فرهنگی و هنری، همراهی مراکز و سالن های تئاتر غیر دولتی در روز ملی هنرهای نمایشی و … مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *