آغاز «عروسی» در تئاتر شهر با حضور سیاوش طهمورث


 اجرای نمایش «عروسی» به کارگردانی وحید اخوان یکشنبه شب دوازدهم آذر ماه با حضور سیاوش طهمورث بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینمای کشورمان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر آغاز شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، وحید اخوان کارگردان نمایش «عروسی» پیش از آغاز اجرای این نمایش ضمن ارائه توضیحاتی از روند فعالیت های گروه «کلاسیک» در سال های اخیر بیان کرد: گروه تئاتر کلاسیک از سال ۱۳۹۳ با هدف اجرای آثار نمایشی به شیوه کلاسیک کار خود را در حوزه تئاتر آغاز کرد. به هر حال بنده از همان سال هایی که اجرای آثار نمایشی کلاسیک رواج زیادی در صحنه های تئاتر و تلویزیون داشت علاقه مند بودم تا بتوانم روزی از این فضا برای اجرای آثار نمایشی بهره مند شوم .

وی ادامه داد: در این سال ها که با این گروه مشغول به فعالیت هستیم روند کارمان به شکلی بوده که دوست نداشتیم قالب کار تئاتر کلاسیک را بشکنیم . ما سعی کردیم در این چارچوب فضا را به گونه ای هدایت کنیم که متون نمایشی کلاسیک بدون هیچ تغییری روی صحنه برای مخاطب اجرا شود. زیرا ما بر این باوریم در زمانه ای که دراماتورژی و اقتباس از آثار نمایشی کلاسیک رواج زیادی دارد بهتر است تا آثار کلاسیک را با همان شیوه قبلی روی صحنه ببریم تا بتواند به سهم خود مرجعی برای ارائه یک الگوی واقعی از این جریان باشد.

سیاوش طهمورث نیز پیش از اجرای نمایش ضمن قدردانی از گروه اجرایی نمایش در به صحنه بردن آثار نمایشی کلاسیک تصریح کرد: متاسفانه در روزگار غریبی به سر می بریم و به اعتقاد من این دوران سال های انفجار و از هم پاشیدگی تئاتر است. اما وقتی گروه می آید و در این جریان بسیار بحرانی نمایشی را در قالب تئاتر کلاسیک روی صحنه می برد برای من موضوع بسیار ارزشمندی است که امیدوارم از این راهی که انتخاب کردند، خسته نشوند. من امیدوارم این عزیزان تئاتر کلاسیک را رها نکنند،  اگر چه می توانیم از طریق همین تئاتر کلاسیک به تئاتر مدرن هم رسید اما معتقدم چنین پشتوانه ای باید در حوزه تئاتر وجود داشته باشد.

این بازیگر و کارگردان برجسته تئاتر تاکید کرد: امروز در تئاتر ایران جمعیتی که برای دیدن تئاترهای مختلف به تالارهای مختلف می‌آیند بسیار زیاد است اما من بر این باورم که تئاتر ایران به جای جمعیت، تماشاگر کم دارد. من خاطرم هست روزگاری ما به تماشای تئاتر می رفتیم همگی از لباس مهمانی برای دیدن تئاتر استفاده می کردیم زیرا تئاتر برای ما احترام ویژه ای داشت، اما امروزه ماجرا به گونه ای است که همه چیز دچار اشکال است و بسیار خوشحالم که گروه تئاتر کلاسیک می تواند با اجرای چنین نمایشی گوشه ای از این بحران را پوشش دهد.

نمایش «عروسی» نوشته نیکولای گوگول، کارگردانی وحید اخوان و بازی حبیب دهقان نسب، کاظم هژیرآزاد، محمد ساربان، علیرضا درویش نژاد، وحید اخوان، محمدرضا خادمی، هومان سالکی، آسیه عطوفی، سودابه صادقی، الهام ذوالفقاریان، فاطمه پورمحمدی هر روز ساعت ۱۹ در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *