کارگردان نمایش ” آقای قاضی صدایم را می شنوید ” : این نمایش از خرده فرهنگ های جنوب متشکل شده است


نمایش ” آقای قاضی صدایم را می شنوید ؟ ” به نویسندگی مرتضی شاه کرم و کارگردانی حسن سبحانی که از شهرستان میناب در سی و سومین جشنواره تئاتر فجر شرکت کرده است ، به موضوع جنگ می پردازد . خبرنگار تئاتر فستیوال ، گفت وگویی را با حسن سبحانی ، کارگردان این نمایش به بهانه ی حضورش در جشنواره تئاتر فجر ، انجام داده است که می توانید آن را در ادامه بخوانید .

تئاتر فستیوال

خودتان و کارتان را معرفی کنید .

من موسسه ای در میناب دارم به نام موسسه آنامیس هنر میناب ، که در آن کار تئاتر ، موسیقی و تئاتر خیابانی انجام می دهیم . یک آموزشگاه است . نزدیک به بیست سال است که با این گروه و موسسه فعالیت می کنیم .

چند ماه برای این نمایش تمرین کردید ؟

حدود هشت ماه تمرین داشتیم .

پیش از این نمایش ، تجربه ی حضور در تئاتر فجر را داشتید ؟

حدود هفت یا هشت دوره به عنوان نویسنده و کارگردان در بخش خیابانی و در اجراهای صحنه ای به عنوان دستیار یا بازیگر حضور داشتم .

قبل شروع اجرای نمایش و در لابی بر روی دست تماشاگران رنگ و عطر می زدند و گفتند که این یک مراسم آیینی است . توضیحی راجع به آن می دهید ؟

این نمایش از خرده فرهنگ های جنوب و اگران که در شرق استان هرمزگان و همین طور میناب و …. نزدیک چابهار تشکیل شده است . یک سری از آیین ها نقل موسیقیایی است که به وسیله ی ساز چنگ نواخته می شود و قصه گفته می شود . این نمایش از آیین برگرفته هست .

و حرف پایانی ؟

ممنون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *