آمار تماشاگران تالار های نمایشی تا ۱۵ مهر


سالن های مجموعه تئاتر شهر و تالار هنر تهران تعداد تماشاگران نمایش های روی صحنه خود را تا نیمه مهر ماه جاری اعلام کردند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، مجموعه تئاتر شهر که این روز ها چهار نمایش روی صحنه دارد در آماری تعداد تماشاگران هر نمایش را به تفکیک سالن و از زمان شروع اجرا تا ۱۵ مهر ماه اعلام کرد.

بنا بر این گزارش نمایش “مرگ و پنگوئن” به کارگردانی پیام دهکردی که در تالار چهارسو روی صحنه است طی ۲۴۶ اجرایی که تا نیمه مهر داشته میزبان ۲۶۹۸ تماشاگر بوده است. تالار چهارسو گنجایش ۱۲۲ تماشاگر دارد و برای این نمایش ۱۳۵۹ بلیط تمام بها ، ۳۸۵ بلیط نیم بها ، ۱۷۲ بلیط تخفیف دار و ۷۸۲ بلیط میهمان صادر شده که در گیشه ۵۰۶ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال به نام این نمایش ثبت شده است.

تالار قشقایی دیگر سالن مجموعه تئاتر شهر با گنجایش ۹۶ تماشاگر است که به اجرای نمایش “عند از مطالبه” اختصاص دارد. این نمایش که کارگردانی آن را سامان خلیلیان بر عهده دارد تا نیمه مهر میزبان ۱۳۲۲ تماشاگر بوده است. ۲۷۵ بلیط تمام بها ، ۷۴ بلیط نیم بها ، ۲۲۱ بلیط تخفیف دار و ۷۵۲ بلیط میهمان برایش صادر شده و مبلغ ۱۴۶ میلیون و ۶۴۰ هزار ریال در گیشه دارد.

نمایش “سیم و سرمه” به کارگردانی روزبه حسینی نیز در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است. این تالار گنجایش ۷۲ تماشاگر را دارد. سیم و سرمه طی ۱۱ اجرایی که داشته میزبان ۳۰۴ تماشاگر بوده که شامل ۵۰ بلیط تمام بها ، ۲۰ بلیط نیم بها ، ۳۳ بلیط تخفیف دار و ۲۰۱ بلیط میهمان می شود. گیشه این نمایش ۲۵ میلیون و ۹۲۰ هزار ریال ثبت شده است.

پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر نیز به اجرای نمایش “به آسمان نگاه کن” با کارگردانی شهاب راحله اختصاص دارد. این سالن تنها ۲۶ نفر گنجایش دارد و طی پنج نوبت اجرایی که تا نیمه مهر داشته میزبان ۹۴ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۲۹ بلیط تمام بها ، ۵ بلیط تخفیف دار و ۶۰ بلیط میهمان ارائه شده و گیشه آن نیز ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال ثبت شده است.

آمار تماشاگران تالار هنر که تنها سالن تخصصی اداره کل هنرهای نمایشی برای اجرای نمایش های کودک و نوجوان محسوب می شود از استقبال خوب خانواده ها از نمایش های روی صحنه این تالار خبر می دهد.

نمایش “پدرآن” به کارگردانی مهدی فرشیدی سپهر که تا سیزده مهر ماه جاری  ۱۴ نوبت اجرا در تالار هنر داشته میزبان ۱۲۲۹ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۵۱۵ بلیط تمام بها ، ۳۰۶ بلیط نیم بها ، ۶۷ بلیط تخفیف دار و ۳۴۱ بلیط میهمان ارائه شده که در گیشه مبلغ ۱۲۹ میلیون و ۲۸۵ هزار ریال برایش ثبت شده است.

نمایش “شاپرک ها” در خیابان به کارگردانی ناصر آویژه نیز که تا سیزده مهر ماه ۱۲ نوبت روی صحنه رفته میزبان ۱۳۱۴ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۴۵ بلیط تمام بها ، ۲۴۲ بلیط نیم بها ، ۹۹ بلیط تخفیف دار و ۵۲۸ بلیط میهمان ارائه شده که در گیشه مبلغ ۱۱۵ میلیون و ۲۴۵ هزار ریال برایش ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *