در گفت و گوی اختصاصی با تئاتر فستیوال :

آنارام زهرایی : اجرای قطعات جدید در کنار قطعات نوستالژیک در “بلوری ها” جذاب شده است .


آنارام زهرایی نوازنده ، خواننده و سرپرست گروه موسیقی “داتام” است که در نمایش “بلوری ها” به کارگردانی مریم باقری همکاری می کند . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با این خواننده انجام داده است که می توانید در ادامه بخوانید :

آنارام زهرایی درباره فعالیت های موسیقیایی خود به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : از شش سالگی آموختن موسیقی را شروع کرده ام . نزد اساتیدی چون ناصر فرهنگ فر ، شهرام اعتمادی ، شهرام میرجلالی و جناب استاد محمدرضا شجریان ، تعلیم آواز ، تنبک و تار دیده ام و در گروه های مختلفی مثل آوای عندلیب ، سایه سار و کاریز فعالیت داشته ام . در سال ۱۳۹۳ گروه موسیقی “داتام” را تاسیس کرده و سرپرستی و آهنگسازی آن را بر عهده گرفته ام . در طول این سال ها با این گروه موسیقی در سالن هایی مثل ایوان شمس ، فرهنگ سرای نیاوران ، حوزه هنری ، تالار وحدت ، تالار رودکی و برج آسمان و همچنین در چند خیریه من جمله خیریه خانم کتایون ریاحی و خیریه باور فعالیت داشته ایم . به امید خدا از این به بعد هم بتوانیم قوی تر و محکم تر پیش برویم .

این آهنگساز و نوازنده تار در رابطه با قطعاتی که در این نمایش اجرا می شود اذعان داشت : بعضی از اشعار را کارگردان نمایش ، خانم مریم باقری انتخاب کرده اند . در این نمایش از شش قطعه ای که اجرا می شود ، اجرای چهار قطعه ساخته ی جدید گروه ما و دو قطعه از تصنیف های قدیمی و به یاد ماندنی انتخاب شده است . به نظر من اگر هفتاد درصد قطعات جدید باشند و سی درصد دیگر ، قطعات نوستالژیک قدیمی باشند که مخاطب را به یاد خاطرات خود می اندازد جذابیت بیشتری برای تماشاگران دارد .

آنارام زهرایی درباره ی نحوه ی همکاری خود با این گروه نمایشی گفت : قبل از انتخاب بازیگران و از همان ابتدا گروه موسیقی ما برای اجرا در این نمایش انتخاب شده بود . ایمان اشراقی دوست قدیمی من است و قبل از این همکاری ، برخی از کنسرت هایمان را دیده بود . از همان موقع از گروه ما خوشش آمد و دوست داشت با هم همکاری داشته باشیم . امیدواریم نتیجه ی این همکاری به خوبی انجام شده باشد .

زهرایی که با حضور در این نمایش اولین تجربه ی روی صحنه تئاتر را پشت سر می گذارد ، درخصوص این تجربه و اولویت های خود در موسیقی توضیح داد : به نظر من فضای موسیقی ایران با فضای نمایش ایرانی متفاوت است . تلفیق این دو می تواند یا بسیار شیرین یا اصلا جذاب نباشد . سلیقه ی شخصی من اجرای کنسرت موسیقی به صورت مستقل است . اما درباره ی حضور در صحنه تئاتر باید بگویم که تجربه جالبی است . با فضاهای جدیدی آشنا شده ام . اما اینکه در نمایش “بلوری ها” تلفیق موسیقی در نمایش جذاب شده است یا نه را باید عزیزانی که برای دیدن این نمایش می آیند بگویند .

وی در پایان از مخاطبان تقاضا کرد : از هم میهنان و هنردوستان تقاضا می کنم در حفظ فرهنگ و هنر و موسیقی ایرانی کوشا باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *