در مصاحبه اختصاصی با تئاتر فستیوال :

آوا شریفی : بهتر است در جشنواره اجرای دوم گروه ها مورد داوری قرار گیرد


نمایش “نقاشی اشر” در سی وهفتمین جشنواره تئاتر فجر به روی صحنه رفت . آوا شریفی بازیگر تئاتر در این نمایش حضور داشت . این نمایش در مهر و آبان ۹۷ در سالن قشقایی تئاتر شهر به روی صحنه رفت . به بهانه اجرای این نمایش در جشنواره خبرنگار تئاتر فستیوال  گفت و گویی با بازیگر این نمایش انجام داده است که می توانید در ادامه بخوانید :

نازنین محب اهری – تئاتر فستیوال : آوا شریفی در رابطه با شخصیت نل جون در نمایش “نقاشی اشر” توضیح داد : این کاراکتر نقش یک مادر پیر مورفینی است که محمدحسین معارف نویسنده این نمایش با نگاهی به نمایشنامه “ستوان اینیشمور” آن را نوشته است . این پیرزن که به نظر من کاملا مجنون است ، می خواهد انتقام پسرش را که از طرف پسر ناتنی اش کشته شده ، بگیرد .

شریفی با بیان اینکه در اجرای عموم این نمایش ، مونا احمدی نیز به عنوان بازیگر این نقش را بر عهده داشت ، گفت : در اجرای عموم این نمایش مونا احمدی از اعضای گروه بوهمی به سرپرستی فریبرز کریمی است ، ایشان این لطف را به من داشتند و پیشنهاد دادند که با مونا احمدی بتوانیم با هم این نقش را بازی کنیم یعنی در اجراهایی من بازی می کردم و در اجراهای دیگر مونا احمدی بازی می کرد . در جشنواره تئاتر فجر به دلیل اینکه مونا احمدی مشغول اجرای نمایش “بی تابستان” به کارگردانی آقای کوهستانی بودند ، ایفای این نقش در جشنواره نصیب من شد.
بازیگر نمایش “نقاشی اشر” در خصوص سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت : من در این جشنواره علاوه بر ” نقاشی اشر” در نمایش “فیل در تاریکی” هم بازی می کردم و بیشتر بر سر تمرین این دو نمایش بودم به همین دلیل فرصت نداشتم که کارهای جشنواره را ببینم . مشکلی که در جشنواره وجود دارد و از آن ناراحت هستم این است که سالن را بسیار دیر تحویل کارگردان ها می دهند و گروه نمی تواند قبل از اجرای اول ، جنرال درستی در جشنواره داشته باشد . متاسفانه در جشنواره اجرای اول داوری می شود که لازم است برای این موضوع فکری کرد یا اینکه لااقل اجرای دوم گروه مورد داوری قرار گیرد . البته من واقعا به خاطر جایزه کار نمی کنم . به نظر من رقابت اتفاق جالبی نیست . فستیوال می تواند برگزار شود و همه چیز خوشایند پیش رود . ولی این موضوع را برای استرس نداشتن کارگردان و گروه می گویم چون گروه موسیقی ، نور و صدا وقت کمی دارند . 
آوا شریفی در پایان در رابطه با روند برگزاری جشنواره تئاتر فجر اضافه کرد : جشنواره امسال برای من خیلی بی دغدغه تر از سال های گذشته بود . با اینکه چند سال من در جشنواره نبودم ولی این دوره به نظرم راحت تر بود . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *