اجرای «شمس پرنده» پری صابری در عمارت مسعودیه


پری صابری قصد دارد نمایش «شمس پرنده» را در راستای گسترش اجرا در فضای باز، در عمارت مسعودیه به صحنه ببرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، پری صابری از جمله کارگردانانی است که سال‌هاست تمرکزش را بر اجرای نمایش‌های ایرانی و زندگی چهره‌های سرشناس فرهنگی و آثار بزرگ ادبیات فارسی گذاشته است. «شمس پرنده» یکی از همین نمایش‌هاست که از ۱۲ سال پیش در صحنه‌های مختلف به نمایش درآمده است.

اکنون صابری قصد دارد تا بار دیگر این نمایش را در راستای عملی کردن یکی از دغدغه‌های بزرگ‌اش به صحنه ببرد. صابری با اعلام این خبر گفت: «به دنبال ایجاد سالن‌های نمایشی در هوای آزاد هستم، چراکه معتقدم  این رویکرد می‌تواند راهگشای تنگناهایی باشد که در تئاتر با آن مواجه‌ایم. اگر بتوانیم از فضاهای باز در تابستان استفاده کنیم، حرکتی را ایجاد کرده‌ایم.»

او ادامه داد: «با آقای علیرضا شجاع‌نوری در کار قبلی‌ام «باغ دلگشا» آشنا شدم. اکنون این هنرمند مسئولیت عمارت مسعودیه را بر عهده دارد. طی جلساتی که با یکدیگر داشتیم، به توافق رسیدیم که نمایش «شمس پرنده» را تابستان امسال در این محل به صحنه ببریم.»

صابری که نشان لژیون دونور فرانسه را در سال ۲۰۰۴ گرفت و نشان ابن‌‌سینای یونسکو را به دلیل یک عمر تلاش برای معرفی مفاخر ایرانی در سراسر جهان در پرونده خود دارد، در مورد چگونگی این اجرا توضیح داد: «حوض بزرگی در این عمارت وجود دارد، ما قصد داریم در صورت توافق و کسب مجوزهای لازم از سوی سازمان میراث فرهنگی آن را تخته‌بندی و نمایش را در این مکان اجرا کنیم. با موافقت میراث فرهنگی، رویایم جامعه عمل می‌پوشد.»

این کارگردان تئاتر در رابطه با تغییرات اجرایی نمایش «شمس پرنده» عنوان کرد: «این نمایش با تغییر اجرایی روبه‌رو نخواهد بود، تنها تعدادی از بازیگران به دلیل حضور در کارهای دیگر در این اجرا همراه ما نخواهند بود. تاکنون حضور سیروس اسنقی، آرش آصفی، فرشته نوید، مینا باقری و شهاب راحله در این نمایش قطعی شده است. مصطفی محمودی و حمیدرضا ترکاشوند به عنوان خواننده و ابراهیم اثباتیآهنگسازی این اثر را بر عهده دارد.

همچنین رضا مهدی‌زاده (طراح صحنه)، نادر رجب‌پور (سرپرست گروه حرکت)، مهسا خسروی، سروش کریمی، مهرداد آبجار، محمود فیضی، مجید فاطمی، حمیدرضا خلیلی، مهدی کبیری و محمدرضا غفاری (اعضای گروه حرکت) و ابراهیم اثباتی، حامد ابراهیمی، امجد ابراهیمی، حسین قاسم‌زاده، نعیم شاه‌مرادخانی و سحر صفاری نوازنندگان این نمایش‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *