در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان ؛

اجرای نمایش «تریلی سیار»


مدیر مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: تریلی سیار به مناسبت برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان برای اولین بار در استان همدان اجرای نمایش خواهد داشت.

به گزارش  تئاتر فستیوال ، محمدرضا کریمی صارمی، مدیر مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: تریلی سیار قرار است برای نخستین بار امروز ۲۸ آبان ماه در استان همدان به اجرای نمایش بپردازد و پس از آن هم برای کودکان و نوجوانان شهرهای این استان، اجرای تئاتر داشته باشد.

وی با بیان اینکه تعداد اجراها بسته به شرایط آب‌وهوایی این روزهای استان همدان دارد بیان کرد: تریلی سیار بعد از اجرای نمایش «آش سنگ» به کارگردانی زهرا مریدی در استان همدان، به حاشیه شهرهای استان همدان خواهد رفت و مطابق با فعالیت ۵۰ساله‌اش، آثار نمایشی اجرا می‌کند.

مدیر مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در معرفی هرچه بیشتر این نمایش تاکید کرد: این نمایش که اثری ویژه کودکان و نوجوانان است، بر اساس کتابی با همین عنوان نوشته روبرت ژیرو و ترجمه مصطفی سلیمی توسط زهرا مریدی بازنویسی شده است تا روایتگر  داستان خانواده‌ فقیری باشد که پسرش برای پیدا کردن شغل راهی شهر می‌شود.

وی درباره مضمون نمایش «آش سنگ» تصریح کرد: داستان این اثر نمایشی از این قرار است که پسر در مسیر شهر به یک مزرعه می‌رسد و از زن مزرعه‌دار چیزی برای شام می‌خواهد؛ اما با رد این درخواست از سوی زن مزرعه‌دار که خسیس است، پسرک باهوش نقشه‌ای می‌کشید و…

کریمی صارمی خاطرنشان کرد: کتاب «آش سنگ» که پیش از این از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده تاکنون با تریلی سیار که سالانه ۴۰۰ اجرا در شهرهای مختلف دارد، در روستاها و مناطق مختلفی از کشور به اجرا در آمده است.

بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی از ۲۹ آبان ماه تا ۴ آذرماه با میزبانی استان همدان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *