در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

اجرای نمایش «جوجه اردک زشت» از کشور ترکیه


نمایش «جوجه اردک زشت» به کارگردانی تدورا پاپووا لازوروا از کشور ترکیه در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اجرا خواهدشد.

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، این نمایش داستان جوجه اردک زشتی است که توسط سرنوشت مورد امتحان قرار می‌گیرد و سرانجام تبدیل به یک قو جوان سرزنده می‌شود.

نمایش «جوجه اردک زش۹۹۹ت» داستانی خیالی پر از رویا است که توسط کمپانی اسانلِر کاکلِوی تولیده شده است. مسعود ریدوان سان اوغلو، بیرکان سان اوغلو و دوریم اِلیف وارول بازیگران نمایش محسوب می‌شوند.

نویسنده اثر هانس کریستین اَندرسون است و نمایش به کارگردانی تدورا پاپووا لازوروا اجرا خواهدشد. اِمره ساریکسی مدیر فنی نمایش است.

نمایش «جوجه اردک زشت» از کشور ترکیه به مدت ۴۰ دقیقه در جشنواره اجرا دارد.

تدورا پاپووا لازووا یکی از چهره‌های نسل نو تئاتر در ترکیه است. او که به عنوان کارگردانی جوان در حیطه تئاتر عروسکی فعالیت دارد، اصالتا اهل کشور بلغارستان است.

این هنرمند با توجه به علاقه‌ای که به هنر زادگاهش دارد، بیشتر بر روی نمایش‌های اصیل کشور بلغارستان کار می‌کند. او از سال ۲۰۱۲ وارد دانشگاه شد و به تحصیل رشته تئاتر مشغول پرداخت. تدورا پاپووا لازوروا از دانشگاه آکادمی تئاتر سوفیا در رشته تئاتر فارغ التحصیل شد. او در این سال‌ها نمایش‌های موفق زیادی را در حوزه تئاتر و تئاتر عروسکی به روی صحنه برده است. همچنین در جشنواره‌های مختلفی حضور داشته است.

این هنرمند فعالیت‌های عروسکی خود را در کمپانی اسانلِر ادامه می‌دهد.

بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۲۸ آبان تا ۴ آذر ماه با دبیری مریم کاظمی و به میزبانی شهر همدان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *