اجرای نمایش ” گل و قداره ” در هفدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی


 نمایش «گل و قداره» به کارگردانی بهزاد فراهانی در هفدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی اجرا می شود .

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، بهزاد فراهانی قصد دارد نمایش «گل و قداره» را بعد از ۱۶ سال در هفدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی روی صحنه ببرد.

وی نمایش «گل و قداره» را با نگاهی ویژه به «داش آکل» اثر زنده یاد صادق هدایت به نگارش در آورده است. اگر چه داستان نمایش به سی سال قبل «داش ‌آکل» باز می‌گردد ولی تم اصلی اثر بر اساس متن صادق هدایت است.

نمایش «گل و قداره» داستان جوانی داش آکل، کاکا رستم و بلقیس مادر مرجان است که داستانی تراژیک را به مخاطب ارائه می‌کند. در این اثر نمایشی دور عاشقانه‌ای نمایش داده می‌شود به گونه‌ای که کاکا رستم عاشق بلقیس می‌شود و داش آکل عاشق مرجان و …

شکل اجرایی این اثر نمایشی بنابر شیوه نمایش‌های آیینی و سنتی طراحی شده و در دکور نمایش نیز اصول نمایش‌های آیینی و سنتی ما همچون تخت‌حوضی و تعزیه رعایت شده است.

بهزاد فراهانی در این اثر نمایشی از بازیگران جوانی بهره گرفته است و خود فراهانی در نقش داش آکل روی صحنه حاضر می‌شود.

در این اثر نمایشی هنرمندانی چون  نقی سیف جمالی، سیاوش چراغی‌پور، امیر مهدی کیا، نورالدین جوادیان، محسن بهرامی، کامیار محبی، مریم رحیمی، رژین رحیمی، ایوب محمودنیا به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین فخری سلیمی دستیار کارگردان و برنامه‌ریز، حسن یارلو  مدیر صحنه،  شهرام نجاتی، مزداد مرادی و بهنوش کاظمی مسئول موسیقی نمایش هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *