با اجرای ویژه عکاسان

«دو روایت از شکسپیر» به تماشاخانه سنگلج می آید


نمایش «دو روایت از شکسپیر» به نویسندگی و کارگردانی اصغر نوری از روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت با اجرای ویژه عکاسان به تماشاخانه سنگلج می آید.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، نمایش «دو روایت از شکسپیر» به نویسندگی و کارگردانی اصغر نوری از روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت با اجرای ویژه عکاسان روی صحنه می رود. این نمایش شامل ۲ اثر «اتللو به روایت یاگو» و «هملت به روایت هوراشیو» است که در جشنواره‌های شکسپیر فرانسه و بونته بونه آلمان روی صحنه رفته‌اند و بخشی از پژوهش اجرایی گروه «تئاتر ۸۸» روی متن‌های شکسپیر است که به مدت شش سال ادامه داشت.

«دو روایت از شکسپیر» تلاشی است برای اجرای دو تراژدی هملت و اتللو به فرم روایی که از شیوه‌های نمایش ایرانی؛ نقالی و پرده‌خوانی می‌آید و ماجرا با زبانی طنز و امروزی از دیدگاه دو شخصیت جانبی اما تاثیرگذار این دو تراژدی روایت می‌شود. تاکید روی عنصر نمایش و زیباشناسی شر از ویژگی‌های این اجراست که با استفاده از مولفه‌هایی نظیر موسیقی سنتی ایرانی تلاش می‌کند متن‌های شکسپیر را با ما و زمانه‌ی ما پیوند دهد.

در این نمایش غزاله رشیدی، محمد رضا چرختاب، اصغر نوری ایفای نقش می کنند.

سایر عوامل نمایش «دو روایت از شکسپیر» عبارتند از آهنگساز: حسین آگنج، طراح صحنه: اصغر نوری، طراح پرده‌ نقالی: نورا موسوی‌نیا، طراح نور: سالار حسینی فر، طراح لباس: سحر آشتیانی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: آرمین یاری، گروه کارگردانی: فائزه حسینی، محمد نورالدینی و پردیس حسامی، مدیر روابط عمومی: سپیده معصومی، مدیر روابط بین الملل: یاسمن طالبی، مسئول تبلیغات و رسانه: مینا پیروزیان، عکس و فیلم و تیزر: سعید کریمی، پوستر و بروشور: سینا سرمدی، منشی صحنه: تینا جعفری.

نمایش «دو روایت از شکسپیر» به نویسندگی و کارگردانی «اصغر نوری» از روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه در ساعت ۱۹:۳۰ با اجرای ویژه عکاسان در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *